17. narozeniny

Téma:

Hosté: Andrea Kalivodová a Jan Kučera

Dámský klub oslavil 17. narozeniny

Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club je téměř plnoletý. Blahopřát přišli v roli čestných hostů i mezzosopranistka a sólistka Národního divadla a Státní opery v Praze Andrea Kalivodová a dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera.

14. dubna 1999 proběhlo první setkání dámského klubu, který navázal na osvědčenou prvorepublikovou tradici dámských klubů a od té doby spojuje všechny ženy s aktivním přístupem k životu. V klubu nacházejí nová přátelství a inspirující prostředí. Za 17 let činnosti klub sdružil 800 žen a uspořádal přes 250 společenských večerů.

„V dubnu mám vždy nostalgický pocit,“ říká zakladatelka klubu Helena Kohoutová. „Chci vám všem poděkovat, že jste se mnou. Dámský klub však není o mně, ale o vás. Moc mě baví nacházet a spojovat další a další zajímavé ženy. Navazujeme vztahy, věříme ve spolupráci, inspiraci, přátelství a slušnost. Stojíme na těch nejzákladnějších lidských hodnotách a principech.“

V roli hlavních hostů talk show byli operní diva Andrea Kalivodová a dirigent Jan Kučera. Andreu Kalivodovou přivezl na talk show majitel vzácného meziválečného Peugeotu 302.

Mezzosopranistka a sólistka Národního divadla a Státní opery v Praze Andrea Kalivodová na svých představeních zaujme svým hlasem i zjevem. Tato charismatická a temperamentní umělkyně se kromě operního zpěvu věnuje i muzikálu a úspěšně vystupuje i v zahraničí. V současnosti si užívá mateřství. Kvůli nabitému programu a nutnosti spojovat pracovní a rodinné povinnosti si nestěžuje: „Můj nabitý program mě dobíjí, mám ráda akci a každé své představení. Je to systém a neustálý mentální trénink. Příprava je vše – v opeře není možné být spontánní.“

Že bude dělat operu, věděla Andrea Kalivodová od dob puberty. „Ve čtrnácti letech jsem si poslechla v knihovně Carmen a zjistila jsem, že je to úžasná hudba plná emocí. Hudba, kterou chci dělat,“ vypráví.

Na dotaz, co by poradila ženám, aby zvládaly lépe své těžkosti, odpovídá: „ Těžkosti překonáváme každý jinak. Je vždy dobré se porozhlédnout a všimnout si, jak žijí lidé jinde. Mnohdy ve skutečnosti žádné těžkosti nemáme a všechno je jen v hlavě. Inteligentní člověk se dokáže radovat z každé maličkosti, z každého rána a každého povedeného dne.“

V životě je pro ni podstatná láska. „Bojujte o svou lásku. Láska je inspirací. A je základem rodiny,“ říká Andrea Kalivodová.

Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera je od loňského roku šéfdirigentem Karlovarského symfonického orchestru. Svoji profesionální dráhu zahájil v roce 2002 jako asistent šéfdirigenta Symfonického orchestru Českého rozhlasu a od té doby sklízí domácí i zahraniční úspěchy, včetně čestného uznání v mezinárodní dirigentské soutěži Pražského jara v roce 2007.

„Začínal jsem jako asistent šéfdirigenta Vladimíra Válka v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu a jeho dirigentské gesto jsem obdivoval, přišlo mi funkční, věcné, neokázalé, bez zbytečných kudrlinek,“ vypráví.

Jeho práce a hudba znamená podle něj především nikdy nekončící studium. „Mám děti, takže u nás často dochází ke scénám, jako z filmu Vrchní prchni – tatínku, já tam chci!“ směje se.

Aby takový nápor dirigent zvládal, je podle něj třeba mít určitý druh flegmatismu. Nebo velmi pevné nervy. Jeho osobním mottem však je „hlavně s úsměvem“. Humor podle něj patří i do opery.

„U opery máte pocit, že je to vážná věc, ke které se humor nehodí. Já si to nemyslím. Jakákoli věc, která je příliš důstojná, brzy zkostnatí a vytratí se z ní život. Humor patří všude,“ říká Jan Kučera.

Na oslavu se přišla podívat i adoptovaná fenka

Dárků v podobě dalších zajímavých hostů byla spousta. Společnost E.ON představila vyhledávanou a úspěšnou službu úsporné osvětlovací systémy a večerem nás provedla prezentací na téma Osvícená žena. Poselství kosmetické značky Dove bylo přímé a povzbuzující – my všechny #jsmekrasne. Zajímavý příběh českého giganta na poli ovesných vloček a müsli tyčinek, rodinné společnosti Emco, která úspěšně dobývá i zahraniční trhy, vystřídala opět kosmetika, tentokrát od Sephory, a to na téma, které každá žena potřebuje – večerní líčení a sexy rty. Peugeot je ženami oblíbenou automobilovou značkou. Pežoťák KOPECKÝ tentokrát pozval dámy, aby si vyzkoušely vystavený model Peugeot 5008, který cílí, díky možnosti jak 5-ti místného, tak i 7-mi místného provedení, především na rodinu. Na výstavě porcelánu Thun z Ateliéru Lesov byl mimo jiné ke zhlédnutí unikátní křišťálový pohár Karel IV. a křišťálové skleničky věnované letošnímu 700. výročí narození vladaře. K večeru zaměřeném na vážnou hudbu patřilo i představení Symfonického Orchestru hl.m.Prahy FOK.

Celoročním hlavním partnerem je Česká pojišťovna. Ta všem ženám poskytuje unikátní pojištění s názvem Lady Plus, které v případě závažných gynekologických onemocnění zajistí finanční prostředky k úhradě nákladů na léčbu, rekonvalescenci nebo kosmetické zákroky. Česká pojišťovna myslí také na rodiče, kteří zůstanou doma s nemocným dítětem a v rámci rozšíření pojištění Můj život přichází s novým dětským životním pojištěním s názvem Pojištění pro zodpovědné rodiče.

Dobročinný bazar opět podpořil záchrannou a chovatelskou stanici Z Ranče Montara, kde se skvěle daří fence bílého švýcarského ovčáka Massey Star Helas, kterou loni dámský klub adoptoval. Massey se navíc přišla na klubovou oslavu osobně podívat.

Dámskému klubu popřály k narozeninám i jeho patronky. Každá sfoukla svíčku a vyslovila své přání. Petra Němečková věnovala klubu jako dárek novou mandalu. A k narozeninám si dámský klub dal i nový katalog, který byl k dispozici přítomným hostům. Poděkování patří grafickému studiu 4. PROSTOR a Dobrá Tiskárna.

Dort tradičně připravila cukrárna U Knoflíčků. Občerstvení jako vždy zajistily Levné potraviny, Dilmah, Agua Angels, CIPA, Moje Maso, Slim Pasta, CheeseSpectrum a to vše pod taktovkou Prague Catering. Nesměla chybět ani degustace vína od Smart Buying Wine ani „ochutnávka“ zájezdů od Blue Holiday. Hosté seděli na exkluzivních sedačkách Patternroom.