AKOYA PEARL

Společnost AKOYA PEARL vznikla z vášně pro perly. Pro jejich čistotu, luxus a dokonalost. Jsou výrobci a prodejci luxusních perlových šperků. Specializují se na luxusní perlové šňůry (kolekce Pure Strand). V jejich nabídce jsou i perlové a diamantové přívěsky, náušnice a prsteny (kolekce Pure Jewel), dětské šperky (kolekce Luxury Baby) i exkluzivní tématické dárky (kolekce Perfection Gifts).

LUCIE LAMAČOVÁ – jednatelka společnosti

Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Osobní svoboda, časová flexibilita a radost z práce byly to, po čem jsem začala toužit a co jsem cítila, že najdu ve svém vlastním podnikání. Bylo to neodolatelné “vábení”.

Co považujete za Váš osobní úspěch?

Cítím se jako žena. Šťastná, milovaná, plná energie, mám čas na svých pár nejbližších lidí, užívám si naplno každý den – to je můj současný osobní úspěch.

Co považujete za Váš pracovní úspěch?

Akoya Pearl už není jen sen o krásných perlách pro zajímavé a úspěšné ženy – je to značka, které jsme s kolegyní vdechly život. To je náš společný velký úspěch. O naši mladou značku musíme ještě hodně pečovat – a to je zase krásný úkol. Mým osobním největším kariérním milníkem a pýchou je vybudování poboček japonské farmaceutické firmy Fujisawa v České republice a na Slovensku. Díky nim u nás více pacientů lépe žije s transplantovanými orgány. Nejvýše jsem dostoupala na kariérním žebříčku až do americké centrály jiné významné farmaceutické společnosti, Eli Lilly. Co mě pak osobně nejvíce těší, když se podívám zpět, je několik krásných projektů a všechna nádherná setkání s výjimečnými lidmi, se kterými jsem mohla pracovat.

Kdo je pro Vás vzorem a inspirací?

Přistup “nic není nemožné” mojí maminky, zvláštní kouzlo, nádherný úsměv a touha po osobní svobodě mého tatínka, láska mého muže a radostná povaha mojí dcery je to, co mě v životě inspirovalo/inspiruje asi nejvíc. Moji rodiče věděli, že pro splnění svých snů musí něco udělat a obětovat. Že jsem si to tak nějak automaticky přebrala, vidím až teď. Možná těch obětí nemuselo být tolik :-).

Nemám vzor, ale jednu zvláštnost ano – už léta si vystřihuji nebo tisknu (a pak archivuji), co mě nějak osobně zasáhne a inspiruje. Součástí této sbírky je i galerie žen. V posledních letech tam přibývají ženy spíše zralé, kterým roky na kouzle neubírají, ba naopak, to je krásná inspirace.

A taky mám speciální kapitolu “ženy s perlami” – vše, co kde najdu. To je taky krásné pokoukání, hned vždy taky běžím “nahodit nějakou tu šňůru” :-).

Jaké je Vaše životní motto?

Nežiju podle žádného motta, ale nechci Vás ochudit o odpověď, tak jsem trochu tyhle koncentrované životní moudra a postřehy postudovala. A tohle nalezené motto se mi líbí i ladí s tím, kdo jsem:

„ Život je krásný, když najdeš jeho smysl. Když jsi ho ještě nenašel, tak ho hledej s přesvědčením, že ho brzy najdeš. A pokud jsi ho už našel, tak žij s potěšením, že už ho máš. “ A jak to tak píšu, došlo mi, že už dĺouhá léta jedno motto aktivně používám, hlavně směrem k dcerce: “každý svého štěstí strůjce”.

Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Inspirace ke mně přichází často dosti nečekaně, někdy přímo zaútočí. Ale nejčastěji dorazí, když jsem sama ve svém harmonickém prostředí a dělám nějakou rutinní činnost. Živí ji vjemy z krásných setkání se zajímavými lidmi, zážitky z cest, dojmy z knih, časopisů a netu. Relaxuji hlavně – úklidem! Jsem totiž trochu těkavá a uklizené prostředí mi dává řád a chuť se odrazit do svého radostného kreativního chaosu. Baví mě čtení, jízda na kole, interiérový design, golf, procházky městem a přírodou, péče o zdraví moje i blízkých, fotím kudy chodím, učím se péct…je toho hodně.

Co pro Vás znamená dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club?

Helas Ladies Club je pro mě sdružením žen, které aktivně tvoří svůj život a chtějí se o výsledky svojí činnosti a svůj čas podělit s ostatními. Na akce Helasu chodím ráda, i když aktivní networking není zrovna mojí silnou stránkou – spíše pozoruji a poslouchám, i to je zážitek.

A z profesionálního zájmu (či možná už deformace) oči vždy sklouznou na šperky té které ženy. A v duchu jí je dolaďuji nebo měním – neznám ženu, které by několik opravdových perel či perlová šňůra nedodaly ono zvláštní, těžce definované kouzlo čisté elegance. Kouzlo, které umí jen perly a kterým si mě zcela získaly.