AUTOSALONY KOPECKÝ, MARTIN VODIČKA

Autosalony Kopecký = spojení značek BMW a PEUGEOT. Co k tomu vaši společnost vedlo?

Společnost k tomu vedla potřeba rozšířit svoji nabídku vozidel, jelikož Peugeot, ačkoli má poměrně širokou modelovou řadu, není schopen uspokojit některé konkrétní potřeby našich zákazníků. Těmi potřebami jsou např. pohony 4×4, limuzíny pro vyšší management, aktuálně nedisponujeme kabrioletem nebo nemůžeme uspokojit nadšence, kteří touží po sportovním voze s výkonem nad 270k. Díky Peugeotu jsme na druhou stranu schopni všem zákazníkům BMW nabídnout řešení do jejich firem v rámci užitkových vozidel nebo malých referenčních vozů, případně velkoprostorových minibusů. Podstatným důvodem je ale určitě i to, že pro značku BMW měl pan Kopecký vždy slabost.

Zákonná výbava je pro všechny stejná, o co mají však zájem ženy a naopak muži?

Muži preferují výkon, ergonomii, sportovní design, a to vše v co nejlepším poměru cena/výkon. Pro ženy je důležitá bezpečnost, design, barva, pohodlí, odkládací prostory a v poslední době také především poprodejní servis, respektive to, jak je schopen se o ženu/řidičku dealer postarat, když je problém nebo když má třeba jenom dotaz týkající se nějaké maličkosti.

V dnešní době se řeší otázka elektromobility. Jak na elektromobily pohlížíte Vy? Jezdíte sám elektromobilem?

Vzhledem k plánovanému uvedení nové „dvěstěosmičky“, která bude představena zároveň i ve verzi s elektrickým pohonem, je zřejmé, že i značka Peugeot jde s dobou, tak jako tomu bylo ostatně vždy, jelikož elektromobil či hybrid jsme měli v naší nabídce již před mnoha lety. Ale ať už to byl elektrický iOn, nebo hybridy 3008 a 508RXH, tak to byly ve své době, kdy s ohledem na malé série byly tyto modely pro běžného zákazníka cenově nedosažitelné nebo spíše nerentabilní, vozy spíše pro firmy a náročné podnikatele. Díky daňovým úlevám a celosvětovému trendu se dnes cena dostala na rozumnější hladinu, a tak vedle již zmíněného Peugeotu 208 uvedeme letos také hybridní verze od modelů Peugeot 3008 a Peugeot 508. Sám stále preferuji především dieselové motory, jelikož najezdím poměrně dost kilometrů na dlouhé vzdálenosti a pro tento režim není elektromobil zatím ideálním řešením. Ale třeba Peugeot 208 už bude mít dojezd kolem 350 km.

Jaké další služby poskytujete?

Služby jsou pro nás alfou a omegou úspěchu. Každý den se přesvědčujeme o tom, že je potřeba do služeb investovat a umět se o své zákazníky postarat. Nabízíme kolem prodeje aut a ve vztahu k našim zákazníkům kompletní servis od běžných věcí zahrnující např. i zajištění výkupu stávajícího vozu jakékoliv značky, pomůžeme s ukončením stávajícího financování, pronajímáme příslušenství, půjčujeme všechny naše modely, tzn. kdo si koupil malé auto, půjčíme mu minibus nebo dodávku atd. Otevřeli jsme mycí centrum, které kromě klasického nablýskání vozu a interiéru, na jaké jsou lidé zvyklí z nákupních center, umí renovovat interiéry, karosérie, světla apod.

Členy Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club jste již několik let. Co vám dámský klub přináší?

Budu se asi opakovat, ale vidíme ve spojení s dámským klubem oboustrannou výhodu. Víme, že dokážeme nabídnout jeho členkám to, co dnes stále nedokáže ještě většina autosalonů. Ať už je to komplexní řešení pro jejich vozový park, tak následně skvělý poprodejní servis a poradenství pro jakýkoli problém. No a jelikož se díky členství dostaneme do těsné blízkosti ke kompetentním lidem ve firmách, je pro nás jednodušší vysvětlit jim vše kolem toho, co děláme a jak jim můžeme být schopni a nápomocni ušetřit jejich náklady.