CHCI DÁMSKÉMU KLUBU NABÍDNOU PŘÍJEMNÉ CHVILKY U SKLENIČKY VÍNA

Na setkáních dámského klubu narazíte na stánek s lahodnými importovanými víny. Kdo a proč je k nám vozí, nám vysvětlí Karina Uhlíková, která stojí za společností Smart Byuing Wine.

Jak dlouho působíte na českém trhu?

Společnost SMART BUYING WINE s.r.o. je na českém trhu teprve od poloviny roku 2015, ale dovozu vín z Nového světa se věnujeme už řadu let. Díky této zkušenosti máme navázané dlouhodobé přátelské vztahy s některými vinařstvími, jako je např. vinařství Saint Clair na Novém Zélandě. Zhruba rok před založení společnosti jsme již mapovali obchodní příležitosti a připravovali model pro obchodování s našimi klienty, takže nedá se říci, že bychom byly zcela nováčky na trhu.

Čím se lišíte od konkurence?

Hlavní myšlenkou našeho modelu prodeje je motto „Wine for friends“, tzn. že se zabýváme prodejem vín pro naše přátele, jejích známé a jejich firmy. Toto motto se také stalo stěžejní částí našeho podnikání. S takovouto myšlenkou se dobře pracuje a já osobně jí ctím a snažím se ji každodenně rozvíjet ke spokojenosti všech svých klientů. Naši klienti se k nám dostávají pouze na doporučení našich přátel nebo po osobním setkání se mnou na různých akcích nebo ochutnávkách. Na rozdíl od konkurence se snažím udržovat se všemi přáteli – klienty přátelské vztahy, osobní komunikaci a vzájemnou úctu.

Klientům nabízím plný servis, kdy si své víno mohou ochutnat a objednat z domu, zatímco já osobně zajistím dovoz vína až k nim na „stůl“ nebo do jejich firmy, dle jejich požadavků. A to vše za dovozní ceny, které jsou určeny pouze pro naše přátele a klienty, kterými se může stát každý, kdo mi napíše nebo s kým se setkám.

Osobně vždycky ve svém podnikání na pozici interiérové designérky a majitelky architektonického studia, tak i na pozici dovozce a distributorky vín, sázím vždy na slušné jednání, úctu k druhým a diskrétnost, a to je myslím správná cesta ke každému obchodnímu a přátelskému vztahu.

Ze kterých zemí importujete?

V současné době importujeme hlavně vína z Nového Světa, kde se snažíme pro klienty vybírat ta nejlepší vinařství, která mají světové jméno, jako je např. vinařství Saint Claire z Nového Zélandu, Grant Burge z Australie, Delheim z Jižní Afriky, kterou máme zastoupenou dalšími třemi vinařstvími. Další země jsou Argentina, Chile, Kalifornie a Rakousko. Pro milovníky archivních vín, máme ale v nabídce i vynikající francouzská archivní vína z oblasti Bordeaux a portská vína a olivový olej z portugalského vinařství.

Některé z těchto zemí jsou velmi vzdálené. Je tamní víno skutečně tak dobré, aby se to vyplatilo?

Vzhledem ke klimatickým podmínkám v těchto zemích, kde jsou chladné noci a velmi teplé dny, mají vinice vynikající podmínky pro svou úrodu a hrozny jsou vždy výborně vyzrálé. Díky tomu se zde vyrábějí vynikající vína, která jsou světově proslulá a vyhledávaná pro svou dokonalou plnou chuť a nádhernou vůni.Proto je o tato vína zájem a jejich dovoz se určitě vyplatí.

Jaké víno máte osobně nejraději?

Já osobně propadla novozélandskému Marlborough Premium Sauvignon Blanc z vinařství Saint Claire, které získává každoročně vysoké ocenění v mezinárodních soutěžích. Tento sauvignon se dá popíjet každý den a při jakékoliv příležitosti. Z červených vín jsem si zamilovala Cabernet Sauvignon z vinařství Meerlust nebo Delheim, z oblasti Stellenbosch a chilský Pinot Noir z vinařství Veramonte. Tady záleží k jakému jídlu budu tato vína podávat, aby se vzájemně dobře skloubila a požitek z nich byl ještě větší.

Jak vypadá váš typický zákazník?

Tady se dá odpovědět dvěma slovy, je to „milovník vín“, který si rád vychutná svou skleničku dobrého vína. Velmi mne těší, že našimi klienty jsou naši přátelé, kteří mají svou práci a v rodinném kruhu si rádi dají své oblíbené víno, stejně jako další klienti, kterými jsou např. top manažeři nebo společensky známí lidé, kteří jsou opravdovými znalci a vyznavači vín, a kteří mají možnost ochutnat opravdové skvosty mezi víny, ale přesto zachovávají přízeň i našim vínům a rádi se k nim vrací.

Spustili jste nebo připravujete nějakou novinku?

Před týdnem jsem se vrátila z degustace vín z Holandska, kde jsem pro naše klienty vybrala nová vína a sekty z Jižní Afriky a vynikající portská vína z Portugalska. Nyní připravuji ochutnávku těchto vín pro naše přátele a věřím, že je nezklamu a že i oni v nich najdou stejný požitek jako já.

Proč jste se rozhodli stát se partnery dámského klubu?

Jsem členkou dámského klubu HLC už rok a mohu říci, že se snažím zúčastnit se téměř každé akce pořádané tímto klubem. Navštívila jsem několik podobných klubů, ale nikde jsem se nesetkala s takovou profesionalitou a záběrem jako v HLC. Každá akce je pro mne nejen příjemným společenským setkáním se zajímavými lidmi, ale i získáním podpory a sebedůvěry pro vlastní podnikání. Právě proto jsem se rozhodla stát partnerem HLC, abych i já mohla nabídnout pár příjemných chvilek strávených u skleničky vína, při které se velmi dobře navazují jak obchodní, tak hlavně přátelské vztahy, a o ty jde zejména.