CO NÁM ŘÍKAJÍ HVĚZDY

V posledním zimním týdnu připravil dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB pro své členy setkání s názvem Co nám říkají hvězdy. Nový celoroční hlavní partner klubu představil nové technologie, a tak byly hostesky u registrace vybaveny novými LG tablety namísto papírových seznamů.

Samotné setkání odstartovalo povídáním s pražskou kartářkou, vědmou, vykladačkou tarotu a spisovatelkou, paní Markétou Vostrou a Jiřím Kubíkem, který se astrologii věnuje od roku 1995 a je členem České astrologické asociace a Astrologické společnosti ČR. Markéta Vostrá se vědmou nenazývá. „Tak mě pojmenovala média,“ říká.

Jiřího Kubíka, který je v civilním životě právník, k astrologii přivedla zvědavost. Jednou se zeptal na horoskop kamaráda, který jej odkázal na knihu a tím to začalo.

S hlavním hostem, nezapomenutelnou Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe, si zakladatelka klubu Helena Kohoutová povídala nad šálkem jasmínového DILMAH čaje. Květa Fialová vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění, kterou absolvovala v padesátém roce. K herectví se žena, která od té doby natočila přes šedesát filmů a hrála ve spoustě divadelních představení, dostala zcela pragmaticky. „Zjistila jsem, že nic pořádného neumím a musím se něčím živit,“ popisuje své rozhodnutí.

Na závěr bylo pro hosty připraveno překvapení v podobě prezentace nové zlato – jantarové kolekce přírodní kosmetiky ATOK. Přítomným byla představena také andělská voda Aqua Angels z islandského ledovce, doplňky stravy Juwital, ochutnávka čokolády od Procházka – čokoládové speciality nebo knihy vydavatelství Metafora. Tajemnou atmosféru dokreslila výstava obrazů paní Marie Brožové z Galerie Pastelka.

Dalajlámova motlitba, kterou Květa Fialová zahájila své povídání

Ať se stanu v každé době, nyní a navždy,

ochráncem těch bez ochrany

vůdcem pro ty, co ztratili cestu,

lodí pro ty, kteří plují přes oceán,

mostem pro ty, kteří přecházejí řeky,

úkrytem pro ty, co jsou v nebezpečí,

svítilnou pro ty, co nemají světlo,

útočištěm pro ty, co nemají kde hlavu složit

a sluhou pro všechny potřebné.

To je smysl života, abychom si pomáhali.