COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB V MÓDNÍM STUDIU

29. dubna 2015

COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB VE STUDIU JAROSLAVA

Studio módní návrhářky Jaroslavy Procházkové se zaplnilo členkami dámského klubu, které si v rámci mimoklubového setkání mohly nejen prohlédnout jarní a letní kolekci, ale dokonce si vystavené modely samy vyzkoušet.

Exkluzivní představení kolekce Spring/Summer 2015 „BE HAPPY, JOYOUS, FREE“ proběhlo netradičním způsobem. Zatímco na běžných módních přehlídkách divačky pouze sledují promenádu štíhlých modelek, jejichž modely sice inspirují, ale s jejich postavou se málokterá žena může ztotožnit, členky dámského klubu se tentokrát mohly stát přímými účastnicemi představení.

Setkání probíhalo přímo ve Studiu Jaroslava v Paláci Lucerna. Nevšedním zážitkem byl přímý kontakt s vystavenými modely a možnost si je zblízka prohlédnout a dokonce vyzkoušet. Na třech ženách z publika navíc módní návrhářka Jaroslava předvedla vhodné kombinace a poradila všem zájemkyním, jak vypadat lépe, cítit se skvěle a užít si radost s jarního a letního období.

Úpletové modely značky Jaroslava se vyznačují nadčasovým čistým designem a výraznou, přesto kultivovanou barevností. Každá žena si tak může zkombinovat na míru téměř nekonečně dlouhou řadu různých outfitů přesně podle svého osobního stylu a podle účelu, tedy pro běžné příležitosti i pro slavnostní momenty.

Jaroslava Procházková, která je majitelkou a návrhářkou této značky, studovala VŠUP v Praze, kde si osvojila kvalitní podobu řemeslné tvorby. Také vystudovala Saint Martin’s School of Art v Londýně, kde získala titul Master of Art v oblasti Fashion design.

„Z našeho setkání v mém ateliéru jsem měla dobrý pocit, neboť se nám podařilo vytvořit pro všechny příjemnou atmosféru. Každý si dělal, co mu bylo milé, a navzájem nás propojoval zájem o módu a o to, jak si zpříjemnit život,“ komentuje setkání Jaroslava Procházková.

Prostředí módy a módních studií si také žádá praktická řešení v členění prostoru. Součástí setkání byla proto praktická prezentace nevšedního českého patentu – dřevěných a textilních zástěn Parawan z autorského studia Rawa. Studio vede akademická malířka Nadja Rawa, která je autorem i vlastníkem know how. Parawan je funkčním a zároveň designovým objektem s obrovskou variabilitou. Jednotlivé díly jsou vůči sobě mobilní a nastavitelné ve volném úhlu. Díky magnetickému spoji si každý může rychle a snadno podobu sestav obměňovat podle svého vkusu a potřeby.

„Sestavy Parawan mohou být z libovolného materiálu a lze z nich snadno a rychle vytvořit jakkoli tvarované a nekonečně dlouhé variabilní stěny. Hodí se prakticky všude, kde potřebujete vymezit nebo vytvořit nějaký konkrétní a účelný nový prostor,“ říká Nadja Rawa.

Svoboda a účelnost oděvních kombinací tak našla synergii se svobodou a účelností tvorby prostoru.

„Zblízka vnímat a osahat si jednotlivé modely paní Jaroslavy je velmi osobní prožitek, který je jednak jakoby přímým kontaktem s osobností autorky, ale především máte mimořádnou příležitost slyšet, když vás některý z modelů osloví ‚právě já jsem ten tvůj a mě musíš mít’. A máte ho,“ popisuje Nadja Rawa zážitek z představení kolekce.