CUKRÁRNA U KNOFLÍČKŮ

představujeme partnery setkání

Na správné narozeninové oslavě nesmí chybět narozeninový dort. I klub jeden dostal, přímo z dílny paní Dany Nižadadzové, majitelky Cukrárny U Knoflíčků.

Cukrárna se specializuje na domácí výrobu tradičních i netradičních cukrářských specialit. Na přání zákazníka vyrobí cokoliv, co si objedná nebo mu doporučí různé cukrářské speciality z naší široké nabídky. Specializuje se na netradiční dorty z poctivých surovin. Nabízí svatební dorty, výborné domácí koláčky a svatební výslužky.

Rozhovor s paní Danou Nižaradzovou, majitelkou:

1) Jste majitelkou Cukrárny U Knoflíčků, která se, mimo jiné, specializuje na netradiční dorty. Kdy jste se rozhodla, že byste chtěla podnikat právě v této oblasti?

Narodila jsem se na Malé Straně a jako děti jsme chodily v Mostecké ulici u Karlova mostu do výborné pekárny a mléčného baru (tak jako mnoho Malostraňáků). Po roce 1990 bylo vše zrušeno. Proto jsem přivítala možnost tuto tradici obnovit a obohatit o nové trendy, hlavně ve výrobě netradičních dortů. Tak jsem v roce 2000 začala podnikat a vytvořila cukrárnu s výrobnou a kavárnu. Postupně jsme svojí práci zdokonalovali a reagovali na přání zákazníků. Cukrárna se jmenuje ” U KNOFLÍČKU” stejně, jako je název domu ve kterém kavárnu provozujeme. V tomto domě sídlí dolní stanice Lanové dráhy na Petřín, tudíž výletnící u nás rádi posedí nad dobrou kávou, dortíčkem a výborným karamelovým pohárem s pravou šlehačkovou peřinkou a domácím vařeným karamelem s vanilkovou zmrzlinou. Rovněž ti co u nás již objednali dorty na přání se vracejí a svá přání a náročnost dortů zvyšují. Se zájmem pozoruji, kde májí naše cukrářky své limity a zatím jsme vždy obstály.

2) Jaká je Vaše životní filozofie?

Už nejsem mladé děvče, mám kus života za sebou, své názory a postoje tříbím, jak jde život. Osobní život se snažím mít v harmonii, být oporou pro okolí a mít pochopení. O což se snažím i v naší cukrárně, kam si lidé chodí odpočinout, posedět s přáteli a hlavně pro děti je to obzvlášť zážitek. V našem logu stojí “Štěstí a Blaženost”, na stropě cukrárny máme létají koláčky, věnečky a bonbonky, snažíme se dostát našim veršům, které najdete na dveřích a letáčcích cukrárny „Zde se dorty s láskou pečou, štěstím sladí, blahem pak už jenom jedí.“

3) Máte cukrárnu – jste spíš na sladké nebo na slané?
Bohužel mi chutná, jak sladké tak i slané 🙂

4) Již několik let připravujete narozeninové dorty pro dámský klub. Kde stále čerpáte inspiraci?

Prvotní je samozřejmě zadání klienta, které je pro nás směrodatné, ale samozřejmě ho osladíme našimi zkušenostmi a nápady, které získáváme při každodenní tvorbě nových a nových dortů.