ESTHÉ LASER CLINIC

Již 15 let tvoří laserová klinika Esthé špičku české laserové estetické medicíny. Kromě služeb v tomto oboru poskytuje klinika Esthé profesionální služby v oblasti korektivní dermatologie, dermatologie, ORL a flebologie – žilní medicíny.

MUDr. Hana Raková, majitelka společnosti

1) Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Byla to příležitost, prostě jako když se ptali Hillaryho, proč chce na Mt.Everest a on odpověděl : protože tam je! Prostě na začátku byla předtím nemožná příležitost v komerční špičkové medicíně. A také, ale to spíše především – výborný tým kolegů a kolegyň.

2) Co považujete za Váš osobní úspěch?

Myslím, že už můžu říct, že skloubení kariéry a výchovy dětí. Mí dva dnes dospělí synové se povedli, ať už proto anebo přesto že jsem byla hodně vytížená a oni museli být tím samostatnější a schopnější. Na to jsem doopravdy hrdá.

3) Co považujete za Váš pracovní úspěch?

Také odpovídám s určitou pokorou a klepu na dřevo: že se mi podařilo vybudovat mezinárodně renomované lékařské pracoviště, které bez skandálů a soudních procesů již mnoho let pomáhá lidem přirozenou cestou být krásnější a tím i spokojenější.

4) Kdo je pro Vás vzorem a inspirací?

Mé vzory se v průběhu roků měnily. V dětství jsou to často rodiče, trenéři, učitelé, později významné osobnosti mého oboru. Asi je logickým pokračováním můj současný názor, že každý čestný člověk, který svůj život prožil naplno a víc dával než bral je příkladem hodným následování.

5) Jaké je Vaše životní motto?

Babička mi vštěpovala: ber si příklad z pracovitějších a chudších.

6) Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Miluji hory a přírodu obecně a trávím hodně času venku. Ale jsem vděčná osudu, že mne vybavil velmi zvídavou náturou, abych se hladově zajímala také o jiné obory a žasla nad novými poznatky vědy. Například jsem nedávno navštívila švýcarský CERN – dojmy zpracovávám dodnes.

7) Co pro Vás znamená dámský klub Cosmpolitan Executive Helas Ladies Club?

Jsem jednou z prvních členek a musím říct, že očekávání, která jsem měla na začátku za celou dobu nezklamal. Je to pro mne platforma setkávání s podobně smýšlejícími ženami a také možnost poznávání zajímavých osobností Česka. Výběr pozvaných umělců, vědců, manažerů představuje unikátní příležitost utvořit si obraz o současném dění, v příjemné atmosféře a mezi svými.