EVŽEN CEKOTA

Zabývá se rozvojem dovedností, které jsou pro spokojený a úspěšný život naprosto klíčové. Myšlení a naše schopnost komunikovat. Vytvořil celou řadu kurzů a programů pro firmy a jednotlivce, aby se ve svém osobním rozvoji posunuli dále. Čestný host našeho novoročního setkání.

Co se Vám na lednovém setkání líbilo?

Dobrá atmosféra a naladění účastníc a účastníků, zajímavé postřehy a dotazy. A také možnost se zastavit a vydechnou v příjemném prostředí. Myslím, že tyto akce mají zklidňující efekt a ten je dnes hodně potřeba.

Jak se Vám líbilo mezi tolika ženami?

Myslím, že to nikdy není o počtu a o pohlaví, jestli se mi ve větší skupině lidí líbí nebo ne. Jde o to, jestli mají něco společného, co je tvořivé, inspirující a posunuje to nějak dopředu, jak skupinu tak jednotlivce. Nemám už dnes čas ztrácet čas na dýchánkách, ale chci být mezi lidmi, kteří mě nějak obohatí a já mohu být prospěšný jim. Na druhé straně ženy a jejich skupinová energie často otevře myšlenky a témata, které chlapi prostě na první pohled nevidí. To je nesmírně obohacující. Myslím, že v Klubu se toto děje. Proto rád zavítám i příště.

Co Vás překvapilo?

Na jedné straně dočasná hluboká pozornost, když lidé poslouchají nové a inspirativní myšlenky – např. během prezentací. Jakoby najednou vystrčí hlavu z ulity každodenních věcí a zasní se: “Jo, to bych také mohla/mohl.”

A otevře se jejich potenciál. A ten se za chvíli rychle zavře a zalezou zpět do ulity. Když jsem později hovořil s řadou účastnic během neformální časti, tak jsem slyšel povzdechy: “kéž bych na to měla čas, já neudržím pozornost více než pět minut na sledování zajímavé myšlenky na webu, to se už nenaučím, to by bylo krásné.” – a už v tom povzdechnutí cítím, že si říkají, to není pro mne, to je pro ty ostatní. Pro ty hrdiny, pro ty vítěze, pro ty na jevišti.

Jsem na tyto reakce zvyklý, ale stejně mě neustále dokola fascinují. Myslím si, že v poslední době jsou lidé “přeinspirováni” všemi možnými nápady, knihami, kurzy a zapomínají, že inspiraci je třeba přenést do reálného světa a hmatatelných výsledků tím, že něco udělám na sobě a pro sebe. A také že je potřeba začít naslouchat sám/sama sobě a hlavně se v tom neztratit.

Myslím, že v tomto směru jim Klub může hodně pomoci, prostě je pořádně nakopnout. Proto se mi líbila klíčová myšlenka Heleny Kohoutové na rok 2015 – Rozvoj Klubu a také sebe sama. Přeji hodně zdaru na této cestě.