FASHION & LIFESTYLE AVENUE

Salony Avenue jsou více, než jen kadeřnické a kosmetické salony. Avenue nabízí svým klientům inspirace jedinečného životního stylu.

Jana Peringerová – Majitelka

1) Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Bylo to témeř před 15ti lety, když jsem se vrátila z několikaletého pobytu v zahraničí, konkrétně z Francie a Holandska, kde jsem pracovala pro jednu nadnárodní společnost. Tou dobou byly u nás služby a obchod stále ještě v katastrofálním stavu. Určitě si vzpomenete, jak jste se cítili, když jste si dovolili, tak před 15ti lety vyrušit některého ze zaměstnanců obchodu a něco si přát :-). V podstatě jsem byla převychovaná holandskou obchodní kulturou a na bolavé pozůstatky někdejší doby jsem si nechtěla zvyknout. Vzpomínám si jak mne jeden blízký holandsky kamarád, již několik let žijící v Brně, rozmlouval podnikání ve službách. Tvrdil, že největší problém budou zaměstnanci a měl skutečně pravdu. Pro mě to však tehdy byla spíše výzva, dokázat a ukázat, že to jde lépe.

2) Co považujete za Váš osobní úspěch?

Nezahořknout a nenechat se ovládat zlobou a pocitem nespravedlnosti. Před třemi lety jsem si prošla velmi těžkým obdobím a dokázala jsem se povznést nad rozhořčení a zlobu. Dnes vím, že rozhodnutí soustředit se na pozitivní věci a znovu vybudování toho, co bylo zničeno jinými, bylo lepší než plýtvání energií na zbytečný boj. Věřím v energii, pozitivní a negativní se vrací těm, co je vytváří. Někdy trochu později, ale o to silněji.

3) Co považujete za Váš pracovní úspěch?

Asi to, že jsem ani ne do roka dokázala z popela znovu postavit svoje podnikání, dokonce na daleko lepších základech – efektivněji a úspěšněji. Tak, abych měla více času na svoji rodinu a na sebe.

4) Kdo je pro Vás vzorem a inspirací?

Každá žena, která dokáže úspěšně vybalancovat nelehkou roli matky a podnikatelky a zůstane ‘ženou, která si váží a respektuje sama sebe’. Často u nás potkávám úspěšné a silné ženy, které nemají zrovna jednoduchý životní příběh. Věřím, že když si budeme více naslouchat, najdeme inspiraci mnohdy u těch, kde bychom to třeba nečekali.

5) Jaké je Vaše životní motto?

Vypůjčila jsem si ho od Konficia – “Cokoliv děláš, dělej s celým srdcem”.

6) Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Díky tomu, že mám dvě domácnosti – v Praze a v Holandsku, je můj život stále velmi různorodý a inspirativní. Moc mě baví cestování s mým 6ti-letým synem, kterému se už podařilo zbořit jazykové bariéry a cestování s ním se stává velmi zábavné a relaxační.

7) Co pro Vás znamená dámský klub Cosmpolitan Executive Helas Ladies Club?

Příležitost seznámit se se zajímavými a inspirativními ženami, a seznámit se s jejich příběhy a podnikáním.

 

Zakladatelka Helena Kohoutová: “Krásný začátek dne:), díky Jano za skvělý servis a rychlé učesání před důležitou schůzkou. Váš salon Avenue je perfektní a ta snídaně k tomu, byla úžasná.”