Hana Poláčková, HP Centrum: Naplňuje mne, když mohu pomoci člověku

Může jít dohromady tak pragmatický obor, jako je pronájem nemovitostí, s prosazováním zásad systému feng shui? Hana Poláčková, jednatelka společnosti HP Centrum, nás přesvědčila, že ano.

Zabýváte se pronájmem nemovitostí i úpravou prostor podle principů filosofie feng shui. Nakolik se vám podařilo tyto dvě vize skloubit dohromady?

Co se týká našich nemovitostí, úpravou prostor podle principů feng shui se daří zvyšovat prosperitu daných prostor i spokojenost současných nájemníků. Všichni mezi sebou také máme velmi přátelské vztahy.

Jak velký je u nás o podobné služby zájem ze strany zákazníků? Pokoušíte se i o nějakou osvětu?

Systém feng shui je v naší zemi stále málo v povědomí lidí. Tento typ služeb oslovuje pouze specifickou část klientely. V České republice není tak využíván jako v jiných zemích, kde s feng shui pracují často i významní architekti. Zájem o feng shui určitě je, ale ne v takové míře, aby se s tím mohl člověk uživit. Feng shui mě baví a je to zatím má druhá práce. Mé výsledky přinášejí spokojené zákazníky. Naplňuje mne, když mohu pomoci člověku. O osvětu jsem se zatím nepokoušela, většinou si mne lidé vyhledají přes reference zákazníků. Také si mne někteří objednávají, když mne najdou na googlu.

Jak velkou roli tam bude feng shui hraje ve vaší kavárně?

Kavárnu podle zásad feng shui jsme vybudovali v našem domě v Litoměřicích na náměstí. Tato realizace se velmi vydařila a máme z kavárny opravdovou radost. Nyní v květnu bude mít první rok výročí otevření. Je úspěšná a zákazníci se v ní cítí dobře.

Provozovatelé jsou také spokojení. Jmenuje se Kafe doma a můžete se na ni podívat na facebooku nebo googlu. Feng shui zde potkáte na každém kroku. Kavárna dostala certifikát kvality od školy feng shui, kterou jsem vystudovala. Tato kavárna je vybudovaná také podle zásad stavební biologie.

Co všechno můžeme dodržováním principů feng shui ovlivnit?

Skrze feng shui můžeme ovlivnit zdraví, prosperitu, harmonii v daném prostoru i navýšení svého vlastního já. Je třeba dbát na to, kde chceme mít klid a odpočívat, a naopak, kde je třeba aktivovat energie a nabít se. Člověk si vždy určí to, co chce ve svém životě zlepšit, a já pak podle jeho přání pracuji.

Nejčastější první odezvou bývá telefonát, že se zákazníkovi lépe spí.

Nakolik jste k působení feng shui sama citlivá? Jak na sobě pociťujete vliv okolního prostředí?

Já sama jsem velmi vnímavý člověk. Můj studijní pobyt v Číně ve wudangských horách moji vnímavost ještě posílil. Jsou místa kde nemohu vydržet, a jsou místa, odkud se mi nechce odejít. Mnoho zákazníků naší kavárny mi říká, že je to tam uklidní a načerpají novou energii – jako kdyby z nich vždy spadla únava toho dne. A to je feng shui. Cítit se v daném prostředí dobře. Určitě každý ví, o čem mluvím, protože jsme všichni zažili genius loci.

Dají se dobře propojit zásady feng shui s estetickými, výtvarnými či architektonickými nároky?

Ano, dá se to spojit a mnozí architekti s tím pracují. Jedna moje kolegyně ze školy feng shui je architekt a řekla mi, že propojení její práce s feng shui dalo konečně její práci smysl.

Existují architekti, kteří by se principy feng shui přímo řídili?

Ano existují a jich mnoho.

Dokážete pomoci upravit každý byt, nebo jsou i místa, kde není pomoci?

Dokážu mnohé, ale ne zázraky. Jsou domy, kde nemohu pomoci, protože se pod nimi kříží silné prameny, nebo jsou skutečně nevhodně postaveny – např. velmi blízko u vysokého napětí. To se dřív nestávalo, protože mistři nejdříve vhodný pozemek, na kterém se mělo stavět, dokázali vyhledat. Pod budoucím domem pak žádné geopatogenní zóny nebyly. Dnes to nikdo neřeší. Většinou se problémy vyřešit dají. Jsou ale místa a domy, kde to skutečně nelze, a pak musím rozbor feng shui odmítnout a upozornit na nebezpečí pro daného člověka.

Pracujete raději se starými, nebo novými prostorami?

Pracuji se všemi prostorami, dělala jsem rozbor i moderní velké fabrice, většinou ale dělám rozbory na byty, domy a kanceláře. Staré prostory se musí řešit specificky.

Můžete se podívat na naše stránky www.kompas-feng-shui.cz