Ivana Šachová, SCANquilt: Klíčový je pro nás český zákazník

Více než 45 prodejen má značka SCANquilt na území České republiky. O zahraniční expanzi její majitelka Ivana Šachová neuvažuje, na pořadu dne je rozšiřování internetového obchodu.

 

Prosím, představte nám společnost Silex a značku SCANquilt.

Česká firma Silex vlastní obchodní značku SCANquilt, pod kterou by si každý měl vybavit nejdříve ložní prádlo, ale i přikrývky, polštáře, dekorační textil, froté výrobky do koupelny a textilní doplňky do kuchyně. Přejeme si, aby v naší vlastní síti více než 45 prodejen v Čechách našel každý to, co dělá domov domovem.

Jak se značce na českém a slovenském trhu momentálně daří? Neuvažujete o vstup na další zahraniční trhy?

Pro nás je klíčový český zákazník, pro kterého se snažíme přinášet světové trendy, ale s ohledem na vkus a zvyklosti našeho trhu. O zahraniční expanzi neuvažujeme, rozšiřujeme e-shop. Vážíme si toho, že rostoucí zájem našich zákazníků umožnuje postupný rozvoj obchodní sítě a zkvalitňování služeb.

Značka SCANquilt je na trhu již více jak 25 let. Jak se od té doby podnikání ve Vaší branži změnilo?

Mluvíme jistě o mnohem širší nabídce sortimentu, větší konkurenci, o zdravé náročnosti českého zákazníka, ale i jeho zaměření se na cenu a slevové akce. O prodeji bytového textilu přes e-shopy, o vyšším vlivu online reklamy.

Jak velkou roli hrají ve Vašem oboru trendy a inovace?

Bytový textil nepatří do oboru IT, ani do sportovních oděvů, kde inovace sehrávají vysokou roli, ale každopádně se jedná o nové úpravy tkanin, které zpříjemňují omak, usnadňují údržbu. Trendy se nejvíce projevují v designu a barvách.

Co Vám členství v dámském klubu přináší?

Členství klubu nám umožňuje potkávat se s podnikatelkami, které obklopuji stejné starosti i radosti, které je možné sdílet, vyměňovat si názory na řešení situací. V případě oboustranného zájmu je možné rozvíjet různá obchodní partnerství a propagační akce. Zajímavé přednášky se známými osobnostmi zpříjemňují společenské večery.

Komu byste členství v dámském klubu doporučila?

Doporučení je jistě pro majitelky nebo manažerky, které mají málo času na vyhledávání přímých kontaktů a které mají chuť trávit čas v dámské společnosti. Dozvědět se něco navíc a strávit příjemný večer.