JAK SI MŮŽETE PŘENÉST LÁZNĚ DO SVÉ VANY

Společnost Carbon Medical Ivana Sušklebová založila s cílem realizovat projekt MarienSpa, neboli „lázně domů“. Co tento koncept obnáší?

Jak vás původně napadl koncept přenést si lázně do pohodlí domova?

Prvotní myšlenka vznikla v Mariánských Lázních během našich pobytů v tamních léčebných lázních. Prostě jsme si chtěli minerální proceduru užít i doma a tak si prodloužit její účinek, udělat něco pro své zdraví a v neposlední řadě si i připomenout vlastní lázeňský pobyt. Od léčivých pramenů tohoto nádherného lázeňského města a jeho okolí je odvozena naše první produktová řada. Vlajkovou lodí je pak „minerální uhličitá koupel Maruška“ odvozená od Mariina pramene, který dal celé oblasti jméno.

Mohou vaše produkty skutečně nahradit lázeňské procedury?

Cílem našeho projektu je přenést pravou léčebnou lázeňskou kúru do pohodlí domova. Z přípravy lázně jsme vytvořili rituál, který navodí kýženou atmosféru a naladí k nádhernému zážitku. Naše lázeň není tedy jen obyčejné „vysypání soli“ do koupele! Je očistným rituálem, kdy postupné smísení čtyř složek vede k uvolnění léčivého plynu. Dosud jsme se s takovýmto konceptem minerální koupele mohli setkat právě pouze v lázeňských provozech.

Která z vašich koupelí je pro vás osobně nejoblíbenější?

To je těžká otázka, protože všechny produkty jsou připraveny se stejnou „láskou a péčí“. Ale přes to – já osobně mám nejraději kombinaci uhličitých bublinek a slatiny – tedy slatinnou uhličitou koupel Věra.

Kolik koupelí má léčivá kúra správně obsahovat a jak často ji mám provést?

Plná lázeňská kúra obsahuje devět koupelí- ty bychom měli absolvovat během tří týdnů. Tuto kúru je pak doporučeno opakovat 1-2x ročně.

Co přesně z fyziologického hlediska vlastně působí v koupeli na tělo blahodárně?

Minerální látky a esenciální stopové prvky obsažené v koupelových krystalech pro přípravu minerální lázně postupně sníží svalové napětí. Navíc během „solankové koupele“ dojde k vyplavování škodlivých látek a naopak prospěšné minerální látky hladce prostoupí do kůže. Rašelinné extrakty během slatinné koupele šetrně a zároveň velmi efektivně očistí vaši pokožku. Vašemu tělu poskytnou bohatý zdroj látek stimulujících obranyschopnost a regulujících metabolismus kůže. Obsah čisté mořské soli ve všech koupelích pak zabrání vysychání pokožky a udrží její přirozené pH.

Perličkový efekt oxidu uhličitého či kyslíku radikálně zesílí účinky minerální procedury. Oxid uhličitý vede k rozšíření kapilár v kůži a tím několikanásobně zvýší vstřebávání látek z koupele. Kyslík pak omlazuje a zvláčňuje pokožku a působí antistresově. Vzhledem k efektu urychlení regenerace je kyslíková koupel vhodná i k použití sportovci po zátěži a je možné ji též využít jako welness koupel.

Na jaké neduhy jsou vaše koupele nejúčinnější?

Minerální i slatinné koupele jsou vhodné k péči o pokožku u atopiků, psoriatiků a osob s lehčími formami akné a exému. Působí příznivě na relaxaci a zlepšují prokrvení. Lázeň zvyšuje odolnost a pomáhá zvládat důsledky každodenního stresu, kterému jsme vystavováni. Může být prospěšná též při některých onemocněních pohybového aparátu, jako je revmatismus, arthritida, artróza či Bechtěrevova choroba. Slatinná lázeň kromě toho působí i příznivě u osob s poruchami spánku. Během koupele dochází obvykle k mírnému snížení krevního tlaku a tepové frekvence.

Čím se vaše jednotlivé koupele liší?

Naše první produktová řada zahrnuje dvě uhličité koupele – minerální „Marušku“, slatinnou „Věru“ a dále dvě kyslíkové koupele- minerální „Karolínu“ a slatinnou „Moos“.

Na prestižní celostátní výstavě Země Živitelka 2016 pak uvedeme na trh dalších šest nových produktů.

Podařilo se vám proniknout i na zahraniční trhy?

Na veletrhu Interbeauty Prague jsem se potkala s MUDr. Vackovou, která je světoznámou odbornicí v oboru balneologie. Působí jak ve Vancouveru (Kanada), tak i v Praze, kde kromě jiného vyučuje na vysoké škole. Právě v Kanadě je kladen velký důraz na zdravotní prevenci, ve které mají minerální či slatinné koupele nezastupitelné místo a o tyto produkty je tam velký zájem. Nyní tedy, ve spolupráci s paní doktorkou, chystáme vývoz naší první produktové řady do Kanady a USA. Naše koupele mají již nyní certifikaci SZÚ pro prodej v celé EU, takže to jsou samozřejmě trhy, kam chceme své obchodní aktivity také směřovat.