JAK ZHUBNOUT BEZ HLADOVĚNÍ A NERVOZITY

Existuje dieta, která opravdu funguje? Specialistka na redukční diety Martina Dvořáková představuje českou společnost KetoDiet, která prodává a nabízí proteinovou dietu. Ta neznamená žádné hladovění a dopřává tělu vše, co potřebuje.

Jak dlouho působíte na českém trhu?

KetoDiet je ryze česká společnost. Jsme český výrobce i prodejce proteinové diety a na trhu působíme od roku 2011.

V čem se KetoDiet liší od ostatních dietních postupů?

Princip proteinové diety není žádnou novinkou, byl objeven v 60-70. Letech v USA. Velkou předností ketodiety je, že je velice jednoduchá a účinná. Nemusíte počítat kalorie nebo hlídat skladbu konkrétního jídla. Jíte pravidelně 5x denně, kombinujete jídla KetoDiet s běžnými jídly a zeleninou a dopřáváte tak tělu vše, co potřebuje. Žádné hladovění. Žádná nervozita. Právě naopak, Cítíte se skvěle, jste nabití energií a hubnete. Nejde ale jen o to zhubnout. Snažíme se klientům poskytovat kompletní servis a především následnou péči. Naši výživoví poradci učí naše klienty, jak se stravovat, aby nejen zhubli, ale novou hmotnost i udrželi.

Co je to ketóza?

Ketóza je stav, při kterém se bude vaše tělo „živit“ téměř výhradně svým vlastním uloženým tukem a dochází k ní v případě, že omezíte ve svém jídelníčku příjem všech sacharidů (jednoduchých i komplexních) na minimum. Obvykle se uvádí hodnota pod 50 g sacharidů / den, ale lidé jsou různí, proto tohle číslo nemusí být přesné.

Zjednodušeně můžeme říct, že si díky ketóze vaše tělo ke svému fungování našlo náhradní palivo.

Ketóza v těle nastává v okamžiku (2-3 dny od zahájení diety), kdy jsme již vyčerpali veškeré zásoby glykogenu a organismus si jako náhradní zdroj energie zvolil tuky.

Zjednodušeně vypadá celý proces takhle:

Tuky se v játrech rozkládají na glycerol a mastné kyseliny. Mastné kyseliny se dále rozkládají v procesu zvaném ketogeneze a vznikají látky, kterým se říká ketony. A právě ketony se stávají novým zdrojem energie pro svaly a mozek.

Jak vypadá váš typický jídelníček?

Celý hubnoucí program máme rozdělený do 3 základních kroků.

V prvním kroku , kdy redukujeme tuky, si budete dopřávat 5 KetoDiet jídel, nebo nápojů z naší nabídky.Výběr je prestý, můžete zvolit polévku, omeletu, kaši nebo tyčinku popř. nápoj. Všechny produkty jsou volně kombinovatelné a obsahují zvýšený podíl bílkovin, snížený podíl sacharidů, vitamíny, minerály a omega 3 mastné kyseliny, či L-arginin. V následujícím kroku nahradíme jedno proteinové jídlo běžným jídlem bohatým na bílkoviny. V poslední, třetím kroku, který slouží ke stabilizaci nové hmotnosti, postupně přidáváme další jídla, až všechna Ketodiet jídla nahradíme běžnými potravinami. Zároven take konzumujete doporučenou zeleninu. Po celou dobu je take velmi důležité dodržovat pitný režim. Nesmíme zapomenout tani na vhodně zvolený pohyb.

Jakým způsobem mohu začít s KetoDiet?

Začít můžete kdykoliv se rozhodnete. Ideální je navštívit naše konzultační místo. V Praze je to salon Vital Body v Park hotelu Holiday v Benicích, Praha 10. Naše certifikovaná výživová poradkyně s Vámi nejprve projde celkovou anamnézu, zhodnotí Vaše stravovací návyky, provede komplexní analyzu těla na přístroji InBody a doporučí vhodný redukční program. Využít také můžete naši telefonickou výživovou poradnu a Ketodiet objednat s pomocí výživové poradkyně v e-shopu.

Spustili jste nebo připravujete nějakou novinku?

Novinek připravujeme spoustu. V současné době se ale zaměřujeme na vybudování sítě vlastních konzultačních mist. Osobní přístup je pro nás velmi důležitý.

Proč jste se rozhodli stát se partnery dámského klubu?

Líbí se nám myšlenka dámského klubu, Propojuje úspěsné české značky. Je to místo pro setkání se se zajímavými lidmi. Navíc víme, jak jsou úspěsné ženy vytížené a jak náročný jejich den může být. Bude nám ctí, pokud naším produktem přispějeme k tomu, aby mohly jejich denní režim zvládat snadněji, dodáme jim potřebnou energii a pomůžeme, aby se cítily skvěle!

Zakladatelka dámského klubu paní Helena Kohoutová je toho skvělým příkladem…