JAROSLAV SVĚCENÝ AMBASADOR KLUBU

Jako český houslový virtuos se pohybujete na české hudební scéně již řadu let. Máte ještě nějaký nesplněný sen, co se hudby týká?

Postupně si plním sny, minulý týden jsem poprvé koncertoval v arménském Jerevanu a před nabitým sálem zažil standing ovation. Letos poletím – rovněž poprvé – koncertovat do Singapuru. Protože jsem zároveň soudním znalcem v oboru smyčcové hudební nástroje, tak bych rád uspořádal ještě jednu výstavu houslí čtyř staletí. Tu doposud největší jsem realizoval roku 2009 v pražském Obec-ním domě.

Co Vás v letošním roce čeká na koncertních pódiích? Kde Vás budeme moci vidět? Dojde ke splnění nějakého toho snu?

Ano, na červenec jsem připravil dramaturgii tří festivalů: od 1. do 7. 7. budu na 15. ročníku Kláštereckých hudebních pramenů, které se konají v překrásném zámku v Klášterci nad Ohří, mezi 9. a 17. 7. zrealizuji již 16. ročník festivalu Tóny Chodovské tvrze v Praze a od 27. 7. mě čeká pět koncertů na festivalu Jihočeské Nové Hrady.

Máte zkušenost s publikem z nejrůznějších koutů světa. Hrál jste také na celé řadě míst. Na jaká vystoupení a místa nejraději vzpomínáte? Jaký byl Váš největší zážitek?

Miluju Indonésii, kde jsem již čtyřikrát koncertoval na Jávě, Bali a Sulawezi. Obrovský zážitek!!! Skvělé publikum jsem našel i v jordánské Petře, kde příroda vytvořila opravdu magické místo. Indie, Maroko, Chile…všude jsem měl kopec krásných zážitků, které mi utkvěly v paměti.

Co vnímáte jako hlavní poselství dámského klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club?

Obdivuji ženy, které něco dokáží a stále na sobě pracují. Tento klub je dokáže sdružovat, což je pro všechny zúčastněné jakousi přidanou hodnotou. Už se těším, až se mezi vás přijdu podívat!

V letošním roce oslaví dámský klub 20 let svého působení. Co byste mu popřál?

Aby každé další setkání působilo všem přítomným dámám radost, pocit štěstí a smysluplnosti.

Jaký osobní vzkaz byste rád předal jeho členkám?

Milé dámy, přeji vám kupu zdraví, pohody a budu se těšit na setkání s vámi.

Váš Jaroslav Svěcený