Jaroslava Procházková

Módní návrhářka

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaroslava procházková je módní návrhářka, která prezentuje značku “jaroslava” a má dlouhodobě významné postavení mezi českými módními designery. Filosofií je touha tvořit o lidech a pro lidi …Charakteristickým znakem  jsou modely s výraznou siluetou, rafinovanou barevností  v kombinaci  s dokonalým  zpracováním. Značka „Jaroslava“ se specializuje na kvalitní pletenou módu, vyráběnou v čechách v limitovaných sériích, která je určena ženám všech věkových kategorií, rozměrů, zájmů, či  postavení ve společnosti. Jediným spojujícím prvkem je zájem o kvalitu, vyjímečnost, nadčasovost.

Jaroslavo, jak jste se dostala k módnímu návrhářství? Byl to Váš dětský sen?

Dětský sen to nebyl, spíš náhoda řízená ze shora…V době, kdy jsem chodila na gympl, jsem závodně tancovala a zajímala se o kluky. Studium bohužel nebylo na čelním místě. Když jsme se měli rozhodnout, co dál, všichni moji studia chtiví a pro zářivou budoucnost zapálení spolužáci měli jasno. Já si vybrala UMPRUM – obor oděvní výtvarnictví, aniž bych příliš konkrétně věděla, co to obnáší. Zdálo se mi, že to hezky zní. Na první pokus jsem se ale samozřejmě nedostala. Tak jsem šla pracovat jako kostymérka do ČTV (zkušenosti z této praxe se mi později velmi hodily) a začala jsem se velmi všestranně a intenzivně připravovat. A příští rok mě přijali.

Kde berete inspiraci pro Vaši tvorbu a čím vším se zabýváte? (módní kolekce/filmové kostýmy)

Většinou se jedná pouze o pocit, zážitek z výstavy, emotivní dojem z hudby, cokoliv, co mě osloví na člověčí podvědomé úrovni… To všechno míří k tomu, že vytvořím koncepci – kostru. A do té potom zasazuji barvy, odstíny, vzorky. Toto všechno potom zabalím do jednoho společného jmenovatele, a tím je praktičnost, pohodlnost… Protože pokud se člověk cítí dobře, tak taky vypadá dobře, a to je hlavním cílem mé práce.  Značka JAROSLAVA se zabývá úpletovou módou specifickou pro náročnou klientelu, která má zájem o nadčasový styl čistoty designu, kultivovanou barevnost a kvalitní zpracování. Typickým znakem je výrazná silueta, jednoduchost, elegance, která obsahuje praktickou podobu pohodlnosti. Každá kolekce (Jaro/Léto či Podzim/Zima) se skládá z mnoha prvků, jejichž kombinacemi vzniká nekonečně dlouhá řada různých outfitů vhodných jak pro běžné používání, tak i pro slavnostnější momenty… Používáme kvalitní italské příze, většinou přírodní s příměsí elastických vláken, což zaručuje elastické, nemačkavé a praktické vlastnosti každé řady. Velmi důležitou součástí služeb je zakázková tvorba modelů, které jsou vytvářeny klientkám přímo na míru dle individuálních představ a požadavků.

Co vidíte jako hlavní přínos dámského klubu?

Dámy se sejdou, hezky se obléknou, příjemně se tváří, mile se chovají a je jim v této poloze dobře. Něco zajímavého se dozvědí, cosi chutného snědí a potkají stejně zajímavé lidi, jako jsou ony samy – tedy přínosné ve všech úrovních a antické pravidlo – chléb a hry – funguje skvěle i dnes. Je mi potěšením, že jsem i já členkou!

Co Vás přesvědčilo k tomu, že jste přijala nabídku stát se patronkou dámského klubu?

Úplně na začátku jsem byla do Helasu pozvána, přišla jsem, podívala jsem se a už zůstala. Kromě vyřezávaných židlí jsem asi nejstarším mobiliářem v Helasu, tedy stát se patronkou jde nejspíš ruku v ruce s dobou, kterou jsem již zde strávila. Možná jsem i přesvědčila svým nasazením a energií s jakou se do práce vrhám, tedy zcela profesně zodpovědně, což je nejspíš společný znak nás všech.