Jeyhun Efendi, Senior Vice President, Commercial Operations for flydubai: Cestujícím nabízíme komfort i zážitky z cestování

V roce 2017 přepravila letecká společnost flydubai bezmála 11 milionu cestujících, řekl v rozhovoru Jeyhun Efendi, Senior Vice President, Commercial Operations for flydubai. Společnost flydubai je partnerem Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

 

 Jaká je historie flydubai na světě a u nás?

Letecká společnost flydubai zahájila pravidelné lety mezi Prahou a Dubají v prosinci 2014. Zpočátku se létalo čtyřikrát týdně a nyní nabízí přímé denní spojení.

Povězte nám něco o strojích, které pro flydubai létají.

flydubai pravidelně na této trase létá nejnovějším Boeingem 737 MAX 8, který nabízí cestujícím větší pohodlí a lepší zážitek z cest. Nová kabina letadla představuje plně polohovatelná sedadla v business třídě s dostatečným prostorem a soukromím. To znamená, že cestující mohou během letu pohodlně spát. Ekonomická třída nabízí nové sedačky RECARO, které jsou navrženy tak, aby maximálně skloubily využití prostoru s komfortem pro cestující, kteří si tak mohou plně užít let a odpočinout si. Boeing 737 MAX 8 také nabízí mimořádnou palubní zábavu s vestavěnými full HD obrazovkami, které nabízejí širokou škálu filmů, televizních pořadů, hudby a her. Kromě interiér Boeing Sky Interior nabízí cestujícím relaxační cestovní prostředí s jemně tvarovanými bočními stěnami, jemnými liniemi a inovativním osvětlovacím systémem, který lze upravit tak, aby vytvářel správnou náladu pro každou etapu cesty.

Jak často aerolinky létají z Prahy a kolik pasažérů ročně na této trase přepraví?

Ze svého domovského letiště v Dubaji si flydubai vytvořila letovou síť s více než 90 destinacemi a v příští dekádě se její flotila rozroste až na 296 letadel. Od zahájení provozu v červnu 2009 se letecká společnost flydubai zavázala k odstranění překážek cestování, vytváření volných toků obchodu a cestovního ruchu a posílení propojení mezi různými kulturami v rámci stále se rozšiřující sítě. flydubai v současné době provozuje 61 letadel jednoho typu včetně letadel Boeing 737-800 Next-Generation a Boeing 737 MAX 8. Letecká společnost otevřela více než 71 nových tras, které dříve neměly přímé letecké spojení do Dubaje nebo nebyly obsluhovány národním dopravcem z Dubaje.

Kolik cestujících ročně flydubai přepraví?

flydubai přepravila 10,9 milionu cestujících v roce 2017 a celkem 50 milionů cestujících od svého založení v roce 2009.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 19 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již stovky společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz