VŠE JE DOBRÉ ANEB DĚKUJI ZA KAŽDÝ NEZDAR

VŠE JE DOBRÉ

Je mi blízká filozofie, že vše je dobré. Stává se Vám, že máte nějakou představu, a ona nevyjde?

Že na něčem pracujete, funguje to, a pak jakoby mávnutím proutku je vše jinak? Někdo Vás zradí či projdete intrikou?

Ano, i mně se to stalo a děje se mi to.

Co dělat? Člověk si prožije chvíle smutku, obav, lítosti i sebelítosti, to je normální. Opravdu se mi vyplatilo přijmout myšlenku, že každý nezdar je největší dar. Snad je i úsměvné, že slovo nezDAR obsahuje slovo DAR.

Jestliže něco končí, dává to příležitost, aby vzniklo něco nového. Uvědomit si, kde je vlastní niterná síla a co mě baví a v co věřím. Jakoby si vnitřně proskenovat své vědomí, svědomí, přání a vzít své srdce a odvahu a jít za svým novým snem, představou, či se nechat inspirovat novými věcmi.

Nic není náhodou. Nové, nahrazuje staré a nepotřebné. Je to vlastně nesmírně vzrušující.

Čím dříve člověk přijme tuto změnu, tím dříve přijdou nové věci a tvůrčí proces či noví lidé.

Přeji nám všem do ŠIROKA OTEVŘENÉ DVEŘE, kterými stále může PŘICHÁZET NOVÉ, PODNĚTNÉ A SPRÁVNÉ 🙂

NEBOJOVAT

To je silné téma. Žijeme v době, kdy si často lidé berou svůj úspěch či neúspěch osobně. Rozčilují se a láteří, jsou smutní a vymýšlejí scénáře.

To celé je však o ztrátě energie a také ztrátě směru (či možno říci i poslání), kam chce člověk jít. Chci-li tam jít, TAK JDU. Vždy s vědomím mentální pojistky, že to, co dělám a chci, je dobré pro mě, lidi kolem mě a celek. Téma vyššího principu.

Odhodlání a vůle versus osobní démoni a ego. Vždy, když mě něco takového popadne, říkám „ODHOĎ EGO“ 🙂

Jaká je tedy moje rada, rada sobě samé? Usměj se, nadechni se a žij.

VŠE JE JINAK

Můj děda František mně již jako holčičce říkal na každý můj dětský či později pubertální komentář, jak je „to“ či „ono“ zajímavé, že to je, děvenko, normální. Nerozuměla jsem mu. Mrzelo mě to. Chtěla jsem, aby vše bylo krásné, zajímavé, originální.

Nyní to již chápu. Vše již na světě bylo. Voda, která byla mlhou v pravěku, je tu stále s námi, život je prastarý, stejně jako lidské příběhy a zkušenosti. Je to opět téma rychlého přijetí a není potřeba se stále divit a komentovat.

Je potřeba si uvědomit, že vše má svoji odvrácenou tvář, není jenom dobro či zlo, vždyť jedno nemůže být bez druhého. Je to zákonitá polarita.

Je to úlevné, ale také toto vědomí mně osobně udržuje ve střehu. Ano, je to skvělé, ale nic není stoprocentní. Ano, toto se mi nelíbí, ale určitě ani to není stoprocentní pravda.

Přeji nám všem si udržet BALANC být ROVNOVÁZE, klidné emoce a klidnou mysl.

S láskou

Helena