Martina Dvořáková, KetoDiet: S KetoDiet nehladovíte

Proteinová dieta pomůže nejen zhubnout. Má také blahodárný vliv na naši pokožku. Pomáhá řešit potíže s otoky či celulitidou, říká Martina Dvořáková, výživová specialistka KetoDiet. 

 

Představte nám prosím KetoDiet a produkty, které nabízíte?

Společnost KetoDiet je česká značka, která působí na našem trhu od roku 2011. Nabízíme celou řadu proteinových výrobků od proteinových kaší, nápojů, pudinků, polévek, omelet, sladkých palačinek až po proteinové tyčinky. Novinkou jsou nyní i smoothie. Všechny naše jídla jsou určena jako náhrada stravy do redukčního programu. Výborně je lze ale také využít jako doplněk do vyváženého jídelníčku. Pro jejich snadnou přípravu je můžeme využít především tam, kde nemáme možnost jíst běžné jídlo. Naše nízkosacharidová proteinová jídla a nápoje, které jsou navíc obohacené o vitamíny a minerály, můžete zařadit i do svého běžného jídelníčku. Je jen na vás, zda si je dáte jako zdravou snídani, svačinu, rychlý oběd nebo lehkou večeři. Navíc je většina našich proteinových produktů zcela bez lepku.

Co to vlastně je proteinová dieta a jak funguje?

Princip proteinové diety objevil v 70. letech 20. století americký profesor George. L. Blackburn.

Úbytek kilogramů při proteinové dietě zajišťuje stav zvaný ketóza, který ve vašem těle nastane tehdy, když snížíte příjem sacharidů na minimum. Ketóza totiž vašemu tělu umožní cíleně spalovat uložené tuky. Proto je hubnutí s proteinovou dietou efektivní a bezpečné a na rozdíl od jiných způsobů hubnutí vám nehrozí, že přijdete o svalovou hmotu. Celý redukční program máme rozdělený do tří na sebe navazujících kroků. Každá fáze diety by měla být stejně dlouhá. Její délka závisí na množství kilogramů, které potřebujete zredukovat. 

Pro koho je tento typ diety vhodný a pro koho naopak nikoli?

Proteinová dieta je určena primárně pro klienty, kteří mají vysokou nadváhu až obezitu. U nich je účinnost diety znatelnější díky většímu podílu tukové tkáně. Doporučuji, aby BMI (body mass index) přesahovalo minimálně hodnotu 25,0. To je hodnota, která se uvádí pro nadváhu. U klientů s optimálním BMI (19,0 – 24,9) můžeme redukční program aplikovat jako možnou podporu a nastartování metabolismu. Úbytky hmotnosti ale nebudou tak velké jako u klientů s nadváhou. Proteinová dieta má také blahodárný vliv na naši pokožku. Pomáhá řešit potíže s otoky či celulitidou.

Problémem téměř každé diety je tzv. jo-jo efekt. Jak je tomu u proteinové diety?

Riziko jojo efektu vzniká tehdy, pokud absolvujete dietu, která byla založena na nízkém energetickém příjmu. Náš organismus si po skončení začne uchovávat „zásoby na horší časy“. Při proteinové dietě ale nehladovíte. Je tedy velmi vhodným motivačním začátkem redukce a úpravy celkového životního stylu. Udržení váhy je vždy o přístupu ke stravování po ukončení diety. Důležité je zařazení pohybové aktivity a dodržování racionálního jídelníčku. Naše výživové poradkyně jsou našim klientům nápomocny po celou dobu redukčního programu. Tzn., také po jeho ukončení, kdy klienta navedou na ideální zdravý jídelníček.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 19 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již stovky společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz