Martina Dvořáková

Hlavní výživová poradkyně ve společnosti KetoDiet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martina se zdravému životnímu stylu a s ním spojené výživě věnuje již mnoho let. V roce 2006 tento svůj koníček proměnila i v hlavní pracovní náplň a klienty odborně vede i motivuje především v průběhu redukce nadváhy. Dlouhodobě vede dietní plány známých osobností a mnohokrát jste ji mohli vidět i v nejrůznějších médiích.

Ve firmě KetoDiet jste začínala na pozici obchodní managerky a nyní Vás potkáváme v roli hlavní výživové poradkyně. Co obnáší Vaše práce?

Zdravé výživě se profesně věnuji již téměř 15 let, nicméně zdravý životní styl včetně zdravého jídelníčku je mojí zálibou již od střední školy. Působila jsem jako výživová poradkyně a školitelka výživových poradců. Denně jsem potkávala mnoho žen, které si hlídaly jídelníček, zdravě nakupovaly, vařily, dokonce i počítaly kalorie. Po pár týdnech ale začaly ztrácet motivaci, protože výsledky v podobě úbytku 1–2 kg jim nepřišly vzhledem k vynaloženému úsilí adekvátní. Říkala jsem si, že by to chtělo nastartovat metabolismus, začít jinak, aby byl výsledek dřív viditelný. Člověk by zůstal motivovaný a odhodlaný změnit své původní stravovací návyky. A tehdy přišla nabídka od KetoDiet. Přišlo mi to geniální. Velmi jednoduchý systém, výsledky téměř ihned viditelné. Postupně se naučíte jíst pravidelně, přemýšlet o tom, co a kdy můžete sníst, a přecházíte na zdravý vyvážený jídelníček. Navíc česká značka, rodinné prostředí a šance zkusit si něco jiného než jen výživu. Jsem člověk extrovertní, komunikativní a pozitivní, a tak mě i obchod moc baví. Navíc chcete-li prodat „zdravý životní styl“, musíte o něm něco vědět, mít argumenty, znát detaily. Kombinace obchodu a výživy mě moc bavila. Během mého působení v KetoDiet ale aktivit výrazně přibývá a stejně tak se rozšiřuje i naše společnost. Když začala naše spolupráce, bylo nás celkem 5, nyní má naše společnost již více než 30 zaměstnanců. Tehdy mi náš majitel, pan Petr Slavík, položil otázku, kde se víc vidím, zda budu pokračovat v obchodě, nebo půjdu cestou „výživářskou“. Obojí dohromady již nebylo možné zvládnout. A protože je výživa mou srdeční záležitostí, rozhodnutí nebylo nijak složité. Dnes tedy pracuji na pozici hlavní výživové poradkyně. Vedu a motivuji klienty (i z řad celebrit) k úspěšnému hubnutí. Mohli jste mě vidět také na televizních obrazovkách v pořadech Snídaně s Novou, Sama doma nebo Dobré ráno, kde jsem se podělila o své zkušenosti a dietní tipy. Píšu články do médií. Podílím se na vývoji nových produktů. Moje práce je velmi rozmanitá a musím říct, že mi přináší velkou radost, když vidím výsledky, které jsou za námi, a zároveň se těším z nových projektů, které připravujeme.

Pro koho jsou KetoDiet nápoje a jídla vhodná?

Naše proteinové produkty se hodí pro každého, kdo chce „ozdravit“ svůj jídelníček. Využití je velmi široké. Můžete si zvolit jeden ze tří dietních plánů KetoDiet, který je vhodný pro redukci nadváhy a obezity. Dietní plány máme poskládané podle potřeby redukce hmotnosti. Jednoduše řečeno, navedeme klienta od začátku až do konce. Zpočátku nahradíme veškerou stravu proteinovými jídly v kombinaci se zeleninou a zdravými tuky. Proteinová jídla pozvolna vyměňujeme za jídla běžná tak, abyste měli na konci diety vyvážený jídelníček vhodný k udržení nové hmotnosti. Naše proteinová jídla ale můžete využít i jako doplněk zdravého vyváženého jídelníčku. Málokdo má čas a možnosti připravovat si několikrát denně jídlo. Proto můžete kdykoliv sáhnout po proteinové tyčince, polévce či smoothie. Máme velmi široké portfolio produktů od slaných po sladké, které navíc neustále roste, proto věřím, že si vybere opravdu každý. Naše jídla se hodí i pro seniory, kterým živiny v jídelníčku často chybí.

Co byste popřála dámskému klubu k 20. narozeninám?

Myšlenka dámského klubu se mi moc líbí. Helena Kohoutová skvěle propojuje zajímavé české ženy. Ženy úspěšné a výjimečné ve svých profesích. Dámský klub je místem osobních setkání plných inspirace, místem sdílení zkušeností, ale i navázáním nových přátelství. V dnešním on-line světě je to naprosto výjimečné místo, kde se ještě setkáváte s lidskostí, skromností a pokorou. Ráda bych proto dámskému klubu popřála, aby tomu tak bylo i nadále.