Michaela Švorcová, Aromaterapie Fauna: Aromaterapie účinkuje nejen u lidí, ale i u zvířat

Majitelům zvířat stále více záleží na přípravcích, které při péči o ně používají. Zajímá je zejména jejich složení, říká ředitelka společnosti Aromaterapie Fauna Michaela Švorcová, která byla hostem klubového setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

Co vedlo Vaši společnost k vytvoření produktové řady Aromaterapie Fauna?

Letité zkušenosti s aromaterapií, působením éterických olejů, a především dotazy mnoha klientů se zvířecími kamarády. Pokud aromaterapie účinkuje u lidí, proč by u zvířat neměla? Děti a zvířata patří k sobě. Pokud po aplikaci antiparazitik musíte oddělit zvíře od dítěte, vzniká mnoho otázek.

Jak šel čas s produkty určenými pro zvířata?

Začínali jsme s mycími oleji na srst, balzámy na podporu hojení ran a olejem na zubní kámen. Díky pozitivním ohlasům a stále rostoucímu zájmu ze strany chovatelů nejen psů, ale třeba ptactva vznikaly další přípravky. V tomto roce se podařilo „dotvořit“ přípravky určené k péči o kopyta, které jsou dle veterinářů vhodné na hnilobu kopyt.

Čím se výrobky Aromaterapie Fauna liší od ostatních na trhu?

Naše přípravky jsou fyziologické s pokožkou, vše v potravinářské kvalitě, tudíž nezatěžují zdraví, nemusíte po aplikaci například přípravku proti parazitům svého mazlíčka izolovat od zbytku rodiny. Využíváme stoletími prověřené účinky matky „Přírody“.

Jak se Vám podnikání v tomto segmentu daří?

Celosvětově je trend používat více a více zdraví neohrožujících přípravků, klientela nám vzrůstá. Majitelům zvířat záleží na složení přípravků, které na své mazlíčky používají.

Chystáte pro své zákazníky nějaké novinky?

Nyní je ve schvalovacím procesu řada pro koně a přípravky na demodexe. Pomalu vznikají další receptury na přípravky, které naši zákazníci poptávají. Jaké to budou? To si zatím nechám pro sebe. Pouze prozradím, že nás velice již několik let zajímá problematika včel. Ale vše potřebuje čas. Ohlasy na účinnost přípravků jsou velice pozitivní, a to jak od veterinářů, tak chovatelů. Řekla bych, že zkoušení našich přípravků je baví, tak jako mne jejich vymýšlení, utváření… Dělat to jinak je velikou výzvou.

Kde se setkává šmrnc první republiky se světem moderních technologií a energických ženských osobností? Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 19 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj – a to vše v tom nejpříjemnějším, vstřícném a inspirujícím prostředí. S členkami se potkávají známé osobnosti českého společenského života i odborníci ze všech myslitelných oborů, které mohou zajímat všestrannou a aktivní ženu, ať už její věk začíná dvojkou, nebo osmičkou. Dámský klub uspořádal již stovky společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací, na kterých ženy získávají mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také nová blízká přátelství.

www.helas-ladies-club.cz