MUDr. Hana Raková, Esthé Laser Clinic: Popularita neinvazivních zákroků roste

Informovanost o estetické a laserové dermakologii u našich zákazníků rok od roku stoupá, říká v rozhovoru MUDr. Hana Raková, MBA, ředitelka Esthé Laser Clinic.

Jaké služby Vaše klinika nabízí?

Téměř 20 let se specializujeme na zákroky v oblasti laserové a estetické medicíny, korektivní dermatologie, dermatologie, ORL a cévní chirurgie. Pomáháme hlavně s problémy s pletí, odstraňujeme výrůstky, pigmentace, žilky, redukujeme vrásky, mírníme projevy akné a stárnutí pokožky. Moderní lasery v dermatologii dokáží hodně, takže pokud je výsledkem práce plet hydratovaná, zdravá, vyčištěná od nepravidelností a barevně sjednocená, je člověk hezký, bez ohledu na věk. Stárnutí pleti se snažíme zpomalit za pomoci preparátů s kyselinou hyaluronovou, aplikací mezonití nebo vlastní plazmou. Také je důležité zmínit naší melanomovou poradnu a vlasovou poradnu.

Jak se momentálně v České republice podniká v oblasti estetické medicíny?

Nestěžujeme si. Estetická medicína je všeobecně známá, stále žádanější a stále více se přesouvá od invazivních a operačních technik k neinvazivním. Máme nejširší možné portfolio laserů, a všech ostatních zákroků v estetické dermatologii, a tím nemáme nouzi o klienty. Jsme tomu rádi a jsme za důvěru vděčni.

Jaký je ze strany klientů zájem o vaše služby?

Největší zájem o zákroky je od října do června, v létě je situace klidnější. Vyhovíme každému s termínem, maximální objednací doba je 14 dní.

Jak se tento zájem za těch 20 let, co působíte na trhu, měnil?

S laserovou a estetickou dermatologií jsme začínali v roce 2000, takže před 17 lety. To už je doba natolik dlouhá, že je možno bilancovat. Informovanost o možnostech laserů v dermatologii byla tehdy nulová, stejně jako informovanost o neinvazivních zákrocích. Postupně se situace zlepšovala. Nyní je důležité pro pacienty, aby pečlivě volili v inflaci nabídek, aby dobře zvážili, komu se svěří do rukou. Jde o hodně.

O jaké zákroky evidujete momentálně největší zájem ze strany klientů?

Před létem hlavně odstranění pigmentací, žilek a kožních výrůstků, protože se lasery přes léto používají málo. Také botox, a odstranění nadměrného pocení v podpaží botoxem. Příprava pleti na jaro hydratací, mezoterapií nebo plazmou.