NATURPRODUKT CZ – ROMANA BARTSCHOVÁ

Jaká je historie společnosti Naturprodukt CZ na českém trhu?

Od samého začátku v roce 1991 působíme jako rodinná firma. Nejprve jsme se trhu představili pod obchodním jménem ADAM´S s.r.o. a v roce 1993 pak vznikla dnešní společnost NATURPRODUKT CZ, s.r.o. Rodina se léty rozrostla a řídí společnost dodnes. Určitou inspirací pro nás v začátcích byl přístup podobně řízených firem z Německa. Naturprodukt CZ je v současné době nejen distribuční firmou, ale i výrobcem vlastních produktových řad. Naším krédem tehdy i dnes byl vždy solidní přístup k zákazníkům i zaměstnancům.

Vaše firma se zaměřuje mimo jiné na českou medicinální řadu Glucadent+. Čím je specifická?

V prvé řadě jde o ucelenou řadu Glucadent+, která zahrnuje dvě zubní pasty, dvě ústní vody a zubní prášek. Unikátnost těchto produktů spočívá v tom, že se nám podařilo vytvořit recepturu s přidaným beta-glukanem, laktátem hlinitým a bylinnými silicemi, což všechno dohromady má nesmírně silný synergický efekt na zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní. Beta-glukan je specifický přírodní polysacharid, sloužící jako palivo pro proces fagocytózy, tedy nespecifické (vrozené) imunitní reakce, spočívající v eliminaci cizorodých, mrtvých nebo poškozených buněk imunitním systémem. Laktát hlinitý má silný stahující účinek, takže dáseň se kolem dříku zubu „utáhne“ a brání tak pronikání bakteriím ke kořenům. Bylinné silice mají nejen desinfekční účinek, ale hlavně zabraňují komunikaci mezi škodlivými bakteriemi (staphylococus mutans apod.). Tyto bakterie pak účinně „zapomínají“, že se mohou množit. Fantastické je, že účinek např. zubní pasty GLUCADENT+ Aktiv trvá řádově hodiny, nikoli minuty, jak je tomu u běžných zubních past. To beru jako inovační počin roku v této oblasti, protože péče o zuby a dutinu ústní přímo ovlivňuje zdraví zbytku těla.

Jaké další produkty vyrábíte?

Loni jsme uvedli do chodu naši Rodinnou manufakturu, kde vyrábíme bylinné a ovocné sirupy, džemy, marmelády a další pochutiny na rostlinné bázi. Originální receptury a hygienicky nekompromisní výroba dala vzniknout hodně zajímavým produktům. Sirup bazalkový, šalvějový, mátový nebo levandulový jsou naší velkou chloubou. Samostatnou kapitolou výroby jsou také naše „MarmØlaady pro tatínky“, kde jsme vytvořili kolekci dipů s naším silným chilli, vypěstovaným vlastními silami. Dalším artiklem vlastní výroby jsou těstoviny nejvyšší kvality, taktéž vyráběné manufakturně. Rovněž bylinné produkty na bázi mikronizovaného silymarinu, beta-glukanu či tinktury se švédskými bylinami nebo rostlinnou echinacea pallida pocházejí od nás.

Jak čeští zákazníci vnímají přírodní produkty?

Tak jako všude ve světě, tak i český zákazník očekává kvalitu a umí jí ocenit. My ale jdeme ještě dál, jsme tuzemská firma, která má široké portfilo produktů, které sami vyrábíme a na jejichž kvalitu řádně dohlížíme. Každopádně velkou úlohu zde hraje marketing. My sázíme na nenásilnou formu založenou na nepopiratelných faktech, jde nám o to, aby zákazník našel kvalitu a vracel se k ní.

Jakou věkovou kategorii nejvíce oslovujete?

Máme široký záběr, u nás si mladí lidé vyberou jak pro sebe, tak i pro své děti. I pro dříve narozené máme osvědčené produkty, které dlouhodobě prostě fungují. Ať už je to kosmetika, nebo bylinné produkty či potraviny. Z našeho bohatého sortimentu si vyberou mnohé generace a generační doporučení se dokonce přebírají.

Na co byste se v tomto roce rádi zaměřili?

Letošní rok jsme interně nazvali rokem Glucadent+ Aktiv. Rádi bychom do povědomí široké veřejnosti dostali skutečnost, že vyrábíme a nabízíme revoluční medicinální zubní pastu, která pomáhá řešit problémy s krvácením dásní, paradontózou a vlastně celou dutinu ústní. Glucadent+ Aktiv má mohutný stahující účinek na dásně, umí významně prodloužit přirozené zdraví zubů. Dále pak propagujeme naši Rodinnou manufakturu a bylinné sirupy.

Čím je vám blízká myšlenka dámského klubu?

Je to jednoznačně radost ze setkávání, výměna zkušeností, vzájemné doporučování, a to vše v příjemné atmosféře. S prima lidmi strávené odpoledne je vždy obohacující.