OLGA MEDLÍKOVÁ

Česká lektorka, konzultantka, facilitátorka a moderátorka. Je autorkou odborných knih. Svou profesní kariéru spojila zejména s neziskovým sektorem. V roce 2012 obdržela cenu Osobnost vzdělávání dospělých.

Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Do svých 36 let jsem byla zaměstnanec – v různých pozicích od výkonných po manažerské a stále více jsem si uvědomovala, že nejsem žádný ideální zaměstnanec. Pak jsem jednou s týmem jela na nesmírně zajímavý teambuilding u Máchova jezera, kde jsme mimo jiné vyplňovali Belbinův dotazník týmových rolí. Vyšlo mi, že preferuji role Chrliče, Tahouna a Rejžy, což jsou dost individualistické role – a bylo to.

Čím se Vaše firma zabývá.

Věnuji se lektorování měkkých dovedností, k tomu mám konzultantskou praxi v témže oboru. Vedle toho moderuji různé akce, facilituji firemní porady nebo sporná jednání, občas pomáhám jako fundraiser neziskové organizaci. Hodně vyjednávání v různých podobách.

Na jaký den ve svém životě nejraději vzpomínáte?

Když se mi narodily dcery. V obou případech to trvalo nekonečně dlouho a bylo to neskutečně obtížné, takže když konečně vykoukly do světa, měla jsem pocit, že teď už dokážu všechno 

Na co jste nejvíce hrdá ve svém pracovním životě?

Že opravdu dokážu lidem pomoct.

Vaše životní motto?

Dej a bude ti dáno.

Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Inspiraci čerpám v lese, na zahradě, v knížkách, u moře, z lidí, se kterými se potkávám, v meditaci.

Relaxuji nejraději spánkem.

Jaké máte koníčky?

Vysazuju nový les, plánuju přestavbu zahrady a domu, píšu populárně naučné knihy a občas básně. Obrovským koníčkem byl náš pejsek, který nám bohužel odešel. Ale věřím, že se k nám v jiné psí podobě zase vrátí.

Proč jste se stala členkou Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club?

Poznala jsem několik nesmírně zajímavých žen, které byly členkami této organizace, pozvaly mě na jedno klubové setkání, přišla jsem, viděla jsem a zaujalo mě to.

Čím jsme Vás zaujali?

Charismatem, šarmem, přístupem, geniem loci místa setkání.

Co byste budoucím členkám doporučila?

Aby přišly, že jenom získají.