Ondřej Klega, Acomware: Svět e-commerce je velmi dynamický

Oblast e-commerce vyžaduje schopnost neustále se vzdělávat a přijímat nové technologie, říká v rozhovoru Ondřej Klega, ředitel marketingu společnosti ACOMWARE.

Čím se společnost ACOMWARE zabývá a jak se Vám na tuzemském trhu daří?

ACOMWARE je specializovaná konzultační společnost, která se zaměřuje na e-commerce. Ať už jde o e-shop, obchodní řetězec nebo výrobní firmu, všem společnostem pomáháme se vstupem na trhu, poradenstvím, zvyšováním návštěvnosti i obchodní výkonnosti. Za 15 let našeho fungování jsme tímto způsobem pomohli přes 3 000 firem, pro něž aktuálně pracuje asi 75 zkušených specialistů. Snažíme se také o rozvoj celého trhu, proto aktivně připravujeme zajímavé studie a výzkumy, případně vlastní konference a workshopy.

O jaké služby z Vašeho portfolia je mezi zákazníky z řad firem největší zájem?

Našim klientům se snažíme poskytovat komplexní služby, které se skládají z odborných konzultací, tvorby strategie pro e-commerce trh a dalších služeb. V současné době se zvyšuje počet e-shopů, které začínají investovat do své značky a zákaznické péče. Skutečně klíčové je také kvalitní plánování celé komunikační strategie, návrh mediálních kampaní nebo inteligentní emailing, který pomáhá zvyšovat loajalitu u zákazníků.

Jaké jsou momentálně nejčerstvější trendy ve Vašem oboru?

Lidé se naučili nakupovat přes mobilní zařízení, v online marketingu hraje klíčovou roli video a sociální sítě, personalizace a emailing. E-shopy také mnohem více dbají na budování své značky, což je jednoznačně správný směr.

Vašimi službami zaměřenými na e-commerce pomáháte řadě e-shopů k růstu. Jaké chyby nejčastěji majitelé e-shopů dělají?

Většinou nemají reálnou představu o tom, jak e-commerce skutečně funguje nebo co od nich budou očekávat sami zákazníci. E-commerce je specifická. Je to rychlé, dynamické prostředí, které vyžaduje schopnost neustále se vzdělávat a přijímat nové technologie. Pro některé firmy to může být překvapující a do jisté míry náročné.

Proč by se měli svěřit do rukou profesionála?

Máme bohaté zkušenosti s poradenství a plánování strategií pro online prostředí, které je hodně dynamické a neustále se posouvá o další kroky vpřed. Rádi se podělíme o naše zkušenosti a s online marketingem a členkám dámského klubu poradíme, přestože jsou to všechny zkušené podnikatelky, jak využít internet pro rozvoj jejich byznysu.