Po stopách českého granátu

Právě touto cestou jsme se vydali v rámci dubnového mimoklubového setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club. Naše kroky nás zavedly až do Turnova, do společnosti Granát, kde jsme měli možnost seznámit se s celým procesem vzniku granátového šperku od třídění kamínků, jejich broušení až po konečné leštění hotového šperku.

Po absolvování velmi zajímavé prohlídky jsme se vypravili do turnovské galerie, malého muzea českého granátu, kde jsme se dozvěděli řadu dalších informací nejen ohledně těžby. Na vlastní oči jsme mohli vidět, jak šel čas se šperky s typicky rudým kamenem, prohlédnout si sklo s českými granáty. Součástí expozice byla například nejrůznější ocenění, na jejichž výrobě se turnovský podnik podílel.

Příjemným zpestřením celého setkání byla možnost si „osahat“ šperkařské řemeslo a vyzkoušet si zlatnické a brusičské práce. Třešničkou na dortu na závěr našeho setkání byl dárek v podobě šperku, který si členky Cosmopolitan Executive Helas Ladies Clubu odvážely s sebou do Prahy.

Fotografie z mimoklubového setkání si můžete prohlédnout zde.