PODPORUJEME NEZÁVISLÉ ŽENY, KTERÉ SE NEBOJÍ JÍT ZA SVÝMI SNY

Rafinovaná chuť likéru je přesně to pravé, co může podnikatelce pomoci zrelaxovat po náročném dni. Likér Cointreau byl od začátku zaměřen na ženy s osobností, a není tedy divu, že si našel cestu i k Ocenění Českých Podnikatelek. Na otázky odpovídala Alice Vaňková, Brand managerka značky Cointreau.

Byla chuť likéru již od počátku zaměřena na ženský vkus, nebo si ženy našly Cointreau až dodatečně?

Cointreau dlouhodobě navazuje na odkaz Louisy Cointreau, manželky zakladatele značky Edouarda Cointreau, která vždy využívala vlastní status k podpoře svobody a tvorby ostatních žen. Značka Cointreau proto v dnešní době podporuje kreativní a nezávislé ženy po celém světě, které se nebojí jít za svými sny.

Nakolik byla v době vzniku koncepce likéru odvážná či průlomová?

Cointreau je unikátní sladký a hořký likér pomerančové chuti, tzv. triple sec. Je čiré barvy a od počátku je lahvován v ikonické jantarové láhvi čtvercového tvaru. Přijít s něčím obdobným v polovině 19. století, kdy všechny dosud známé alkoholové značky byly tmavé barvy a prodávány v oválné láhvi, byl zřetelný a zjevně správný krok k hrdému odlišení se od ostatních producentů, čímž, jak se později ukázalo, Édouard Cointreau přeskočil svou dobu o několik dekád.

Je lepší si Cointreau vychutnat jako aperitiv, nebo digestiv?

Cointreau si můžete vychutnat čistý či na ledu, ve kteroukoliv denní dobu, před jídlem či po něm.

Jaké jsou nejoblíbenější koktejly spojované s tímto pomerančovým likérem?

Cointreau si nejlépe vychutnáte v osvěžujícím koktejlu Cointreau Fizz, který je velmi jednoduchý na přípravu a každý jej zvládne připravit doma ( 1/3 Cointreau, 2/3 sody + šťáva z poloviny limetky a plná sklenice ledu)

Odkud pocházejí pomeranče, ze kterých se likér vyrábí?

Cointreau se vyrábí z pomerančů hořkých a sladkých, které se vyhledávají v nejlepších pomerančových sadech na světě (např. vyhlášená oblast Karibiku či Španělska).

V jaké fázi výroby dochází k těm nejtajnějším procesům? Kdy vzniká osobnost Cointreau?

Cointreau receptura je po staletí utajená a dědí se v rodině Cointreau z generaci na generaci. V dnešní době recepturu a odkaz značky střeží Alfred Cointreau, který je ve svých 29 letech ochráncem 150 let starého odkazu jeho rodiny. Z pozice Heritage managera cestuje po světě a šíří rodinné hodnoty značky i tradice trvale dobře odváděné práce.

V kolika zemích si již likér dokázal najít oblibu? Existuje vyloženě nějaká Cointreau oblast světa?

Cointreau je celosvětově oblíbenou značkou. Vždyť jej do svých klasických koktejlů doporučovali ti nejlepší barmani světa již od dob začátku 20. Století.

Jak dlouho jste na českém trhu a jakou formu distribuce likéru jste zvolili?

Cointreau je značkou patřící do portfolia značek skupiny Rémy Cointreau. V České republice jej distribuujeme již několik let a zaměřujeme se především na distribuci v top barech, kavárnách a také jsme dostupní nejširší veřejnosti na regálech mezinárodních řetězců (např.Tesco, Makro, Albert atp)

Jak se našel pomerančový likér s českými podnikatelkami? Byla to láska na první pohled?

Ano, byla to láska na první pohled. Kdo totiž ochutná náš vynikající drink Cointreau Fizz, už nechce jinak. 🙂