PODVEČERNÍ ROZHOVORY S HELENOU: ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU

ONLINE TALK SHOW „ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU“.  Mimořádně poutavé povídání o roli žen a jejich pracovních možnostech v dobách minulých. Naším průvodcem byl ředitel Poštovního muzea České pošty, pan Mgr. Jiří Střecha a další hosté. Věříme, že toto povídání bylo zajímavé nejen pro Vás, ale pro celou Vaší rodinu.

Záznam z online talk show naleznete ZDE.

Setkání bylo původně plánováno jako součást probíhající výstavy „Ženy na poště“, jenž v muzeu probíhá od listopadu loňského roku. Z důvodu mimořádného stavu nemůžeme setkání realizovat osobně, ale můžeme toto setkání uspořádat virtuálně a umožnit Vám tak navštívit výstavu tímto způsobem.

Jaké bylo působení žen v poštovní službě českých zemí od první poloviny 16. století až do nedávné minulosti? Jakou roli měla Pošta – věděli jste, že právě Pošta patřila k nemnoha státním institucím, v nichž se ženy za určitých okolností mohly uplatnit již od jejích raně novověkých počátků? Tato výstava připomíná 150. výročí zaměstnávání žen u předlitavské poštovní správy (7. 4. 1869) a objevuje dosud neznámé skutečnosti opomíjené oblasti ženské emancipace.