POKRAČUJEME V HLEDÁNÍ TÉ SPRÁVNÉ PODPRSENKY

Kláru Doubkovou ze společnosti Caresse již znáte z předchozího rozhovoru i charismatického vystoupení na setkání dámského klubu. Energie jí stále nevyprchala a je vždy připravena pomoci vám s výběrem té nejlepší podprsenky.

Jak správně vybrat podprsenku?

To je složité téma na dlouhé povídání, takže spíš poradím, jak poznat, že se to úplně nepovedlo. Uchopte střed podprsenky mezi košíčky. Pokud jej snadno odtáhnete od těla, tak ta podprsenka nepodpírá prsa. A o to jde v první řadě, aby PODprsenka PODpírala poprsí. Dále pokud vám ňadra přetékají horem nebo vypadávají spodem, pokud máte příliš utažená ramínka a nebo byste pod obvod mohla pozvat ještě kamarádku, tak to jsou znaky nevhodné velikosti prádla.

Vybírání prádla vždy vyžaduje čas a především prodejnu, která je dostatečně zásobená tak, abyste opravdu měla z čeho vybírat. Pokud se v obchodě při dotazu na košíčky G nebo H tváří, jako že mluvíte sprostě, pokud máte pocit, že jste tlačená do nákupu, tak rychle pryč. Jinak dotaz na košíčky G nebo H, i když se to netýká Vás, můžete použít jako test šířky sortimentu zboží.

Zlepšila se o něco znalost žen ohledně velikostí podprsenek od začátku vašeho působení?

Zlepšila. Ale je to spíš obecným trendem, širším povědomím, snazší dostupností informací a rychlostí, kterou se tyto znalosti šíří. Největší radost mám z toho, když přijde dáma s tím, že “ví, že neví”, a chce si nechat u výběru prádla pomoct. Podle mé zkušenosti totiž ani poučená zákaznice bez předchozí zkušenosti tu dokonale padnoucí podprsenku vlastně nepozná a potřebuje trochu ujišťování, že tenhle divný pocit je normální. Většinou si na něj zvyknou během pěti minut. Právě tuto pomoc na začátku potřebují ženy nejvíce.

Proč ženy obvykle nakupují menší košíčky?

Protože ty správně prostorné košíčky prostě nejsou v obchodech k dostání a všeobecné povědomí je takožé, že D jsou už velká prsa a s Ečky se zadusíte. Takže vás ani nenapadne zkoušet něco jiného. Navíc “celý život” nosíte “Bčka”, takže už jste v těchhle kolejích a na téhle vlně. Navíc všude se píše, že “silikonová královna s balony velikosti D”… Takže takovou běžnou ženu s průměrnými prsy vlastně ani nenapadne, že by třeba mohla mít zcela běžná F nebo G prsa, což je mimochodem nejběžnější u nás prodávaná velikost. A není to tím, že by naše zákaznice byly tak prsaté, jen vybíráme správné velikosti.

Pokud mi poradíte s velikostí, mohu ji pak používat nadále při nákupech jako univerzální, nebo správná velikost bude vždy lišit podle značky a střihu?

Hlavně vám ukážeme, jak taková podprsenka má vypadat a fungovat a tyto principy potom sama můžete uplatňovat. Co se ale týká konkrétního čísla, kterého se budete držet, to bohužel nefunguje. Velikosti má každý výrobce trošku jiné, do toho, jak prádlo sedí, zasahuje i konkrétní materiál či střih prádla a konec konců – i aktuální rozpoložení a stav těla.

Jaké značky a jaké typy podprsenek u vás najdeme?

Vybíráme to nejlepší ze zahraničních značek z Anglie, Belgie, Francie a Polska, konkrétně se jedná o Freyu, Fantasii, Panache, Cleo, PrimaDonnu, MarieJo, Simone Perele, Comexim. A typy podprsenek? Všechny možné – hladké, co nejsou vidět pod oblečením, krajkové na denní nošení i zvláštní příležitosti, bezramínkové, sportovní, na drobné poprsí i na velká ňadra. Vlastně na co si vzpomenete!

A v jaké cenové hladině u vás prádlo najdeme?

Pohybujeme se od tisícovky výše, ale největší zastoupení prádla máme v rozmezí 1100–1400 Kč. Ale nenechte se mýlit. Někomu to může přijít hodně, ale já to přirovnávám ke kvalitní obuvi. Když si koupíte kvalitní boty, vydrží vám dlouho a navíc v nich budete celou dobu skvěle vypadat a bude vám v nich dobře a pohodlně. Nekvalitní krám se rozpadne po třech měsících utrpení. S prádlem je to totéž.

Chystáte nějaké novinky?

Stále se zlepšujeme, ale v současné době jsou asi největším hitem a novinkou Bandeletky – pásky na nohy, které chrání vnitřní strany stehen před letním odíráním. A právě připravujeme nějaké novinky, které odtajníme v říjnu. Máte se na co těšit!

Jste schopní pomoci s výběrem i při nákupu přes e-shop?

My eshop vlastně nemáme. Právě proto, abychom se zákaznicím mohly věnovat osobně. Ale to samozřejmě děláme i na dálku přes email nebo přes telefon, kdy pomoct můžeme. Nejlepší je ale samozřejmě přijít k nám na pobočku, protože na dálku vás nemůžeme tak hýčkat a hlavně nemůžeme slíbit, že to prádlo najdeme opravdu tak, aby padlo skutečně dokonale.