Prádlový večírek v Caresse

Téma:

Hosté:

Neperte se s velikostí, my vám pomůžeme

Dámy z Caresse Bra si jako životní poslání určily naučit české ženy nosit správnou velikost podprsenky. Na mimoklubovém setkání dámského klubu si mohly dámy nechat poradit v rámci odborného brafittingu. A co vy, nosíte tu správnou?

Na mimoklubovém setkání přivítala hosty majitelka prodejny Klára Doubková a uvedla je na prádlový večírek s odborným brafittingem a poradenstvím. Brafitting je hledání vhodné velikosti, tvaru a materiálu podprsenky. Každá žena je jiná a každá prsa jsou jiná. Není snadné najít tu správnou, ale naštěstí jsou místa, kde vám s tím mohou pomoci.

Co se týče velikostí košíčků, většina českých žen se podceňuje. „Podprsenka není náprsenka. Podprsenka je od slova podpírat. Krytky na bradavky, které vám připlácnou prsa, nejsou podprsenka. Podprsenka musí mít dostatečně široké kostice, aby vám zakryla celé ňadro, a pozor, ňadro není jen polokoule na hrudníku, ale začíná prakticky pod paží. Kostice tedy musí sahat až téměř do podpaží.,“ říká Klára Doubková.

Nabídka v českých prodejnách bohužel není valná a to se právě v Caresse snaží napravit. A jaká jsou vlastně základní pravidla, abyste poznaly, zda máte správnou velikost? „Když se chytne prostředek podprsenky a dokážeme ho odtáhnout od těla, tak je jasné, že máte příliš velký obvod a malé košíčky. Ve chvíli, kdy vám prsa koukají spodem, a podprsenka se pohybuje, tak to také není úplně ono. Kostice musí ležet pevně na hrudníku a prsa musí být celá v košíčcích, a ne pod nimi, za nimi nebo vedle nich. Nebojte se pevnějšího obvodu, a to docela o dost. Je normální, že to je zpočátku nezvyk, ale přes 80 procent tíhy prsou by měla nést právě obvodová část podprsenky,“ vysvětluje Klára Doubková.