PRAVDA A MÝTY O PARTNERSKÝCH VZTAZÍCH

29. října 2015

Hosté

Doc. PhDr.Dr.phil. Laura Janáčková, CSc. a Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc.

Dámský klub mezi pravdami a mýty o partnerství

Je možné dosáhnout harmonie v partnerských vztazích? Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club se věnoval odvěkému tématu, které je důležité pro každého z nás.

„Dnešní večer je o vztazích a kvůli nim jsme před šestnácti lety vlastně vznikli,“ uvedla setkání zakladatelka dámského klubu Helena Kohoutová. „Navazujeme, rozvíjíme a udržujeme vztahy, a není podstatné, zda se jedná o osobní nebo pracovní rovinu. Obojí je důležité. Vztahy mají přímý dopad na to, jak jsme šťastní, a posouvají nás dál.“

Setkání začalo netradičně. Helena Kohoutová pozdravila účastníky ze své kanceláře na velkém plátně, aby se ještě v průběhu videokonference přesunula do sálu. Byl to zajímavý zážitek pro všechny zúčastněné, který připomněl, že také technologie pomáhají udržovat a utvářet vztahy. Všichni trpíme nedostatkem času, nyní však můžeme být přítomni i na místě, které je třeba tisíce kilometrů vzdálené, a neztratit přitom kontakt s kolegy, obchodními partnery a rodinou. Ve světě technologií také přivítala hosty setkání Renáta Pazourková, Senior Manager, Corporate Sales ve společnosti Vodafone, která je od letošního roku generálním partnerem.

Tématu, jak být ve spojení se svými blízkými a obchodními partnery díky technologiím, se věnovala i první část programu, protože ženy v dámském klubu drží krok s dobou a učí se využívat vše, co pomáhá jejich rozvoji. Lukáš Příklenk, jednatel společnosti Artex představil Office 365 od Microsoftu jako efektivního pomocníka v udržování a navazování vztahů. Cloud a sdílení informací pomáhá nejen rozvíjet pracovní úspěchy, ale znatelně zlepšuje i řešení těch nejběžnějších starostí v rámci rodiny.

„Důležité je, abyste věděli, jak na to. Potom se stane technologie vaším přítelem,“ povzbuzuje ženy v užívání moderních technologií Lukáš Příklenk.

V navazování vztahů je rovněž důležité, jak člověk vypadá. Originální a kreativní propojení světa módy a financí představila Kamila Hrubý Vodochodská z platformy Fashion Meets Finance. Kde se vlastně móda a peníze nejvíce potkávají? Úplně všude, kde nás může ovlivnit nízká finanční gramotnost a špatně zvolený dress code. Dobře zvolený šatník s kvalitními doplňky nejen podtrhne a rozvine naši osobnost, ale za jistých okolností může být i dobrou investicí! Především nákup správných šperků, hodinek a kabelek může zajistit poměrně rychlé znásobení investic a finančních zdrojů.

„Pro mne za všechno mluví citát Anny Lappe: Pokaždé, když utratíme peníze, dáváme hlas pro takový svět, jaký bychom chtěli mít,“ říká Kamila Hrubý Vodochodská.

Opravdovou lavinu zanícení a energie v boji za správnou podobu jedné z nejdůležitější součástí dámského šatníku přinesla Klára Doubková ze sítě prodejen Caresse, kde vám odborně poradí a naučí vybrat tu správnou podprsenku. Drtivá většina českých žen trpí v podprsence nesprávných proporcí. Možná vás překvapí, že nejčastější velikostí českých žen by měla být správně oblečená 70 G.

Během názorné prezentace na své kolegyni předvedla Klára Doubková, jak by měla správná podprsenka vypadat a co by měla splňovat.

„Ženy by měly nosit podprsenku a ne náprsenku,“ vysvětluje Klára Doubková. „Podprsenka musí podpírat prsa. Prsa se mají opřít o obvod a nikoli ramínka, která nemají být nosnou konstrukcí.“

Pro zdravý rozvoj vztahů pomáhá dobrý vnitřní pocit. Ten můžeme podpořit filantropií, ke které měl dámský klub vždy blízko. Tentokrát byl představen sociální podnik Aranžérie, ve kterém vytváří a aranžují krásné květiny lidé s epilepsií. Cílem Aranžérie je udělat život lepší těm, kteří potřebují naši pomoc. A zároveň udělat radost těm, kteří si květiny koupí. Účastníci večera si mohli koupit květiny v rámci dobročinného bazaru.

Výlet do oblastí, které vztahy rozvíjejí poznáváním nových kultur, představila prezentace artistického informačního centra Ethnomír.

Vyvrcholením večera bylo vystoupení čestných hostů. Pravdy a mýty o partnerských vztazích rozebrali docent Jan Měšťák a docentka Laura Janáčková. Jan Měšťák je předním českým plastickým chirurgem, přednostou kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty UK a FN Na Bulovce v Praze, vedoucí Centra komplexní chirurgické péče pro ženy s onemocněním prsu a zakladatel soukromé kliniky Esthé v Praze. Laura Janáčková je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze a zakladatelkou Institutu partnerských vztahů a oddělení somatopsychiky. Zabývá se psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, psychoonkologií, psychosomatikou, problematickou bolesti, a také lidskými vztahy a chováním.

Snad na žádném jiném večeru nezaznělo tolik myšlenek, které by rozebraly lidské a partnerské vztahy naprosto komplexním způsobem, ze strany duše i ze strany těla. Krásné myšlenky střídal osobitý humor obou čestných hostů a poselstvím večera se stala myšlenka, že klíčem k rozvíjení vztahů je kladný vztah k sobě samému v kombinaci s tolerancí.

„Muži chtějí potvory, ale takové, které z nich nedělají hlupáky. Rády by měly hodné holky, ale často se zamilují právě do potvor. Proto by bylo nejlepší, kdyby se hodné ženy staly hodnou a laskavou potvorou,“ popisuje Laura Janáčková problematiku, o které napsala také knihu.

Laura Janáčková rovněž vysvětlila, jak na muže fungují signály ženské submisivity, zatímco Jan Měšťák zdůraznil, jak je pro duševní rovnováhu a harmonii v partnerství důležité přijetí vlastního těla. Oba mají navíc častou zkušenost s ženami, které prodělaly onemocnění prsu a jsou přitom schopné nadále najít ve svém těle zdroj síly a sebevědomí.

„Často za mnou přijde žena, které chybí prs po léčbě rakoviny,“ vypráví Jan Měšták. „Je smutná, nesvá a stydí se. Pro mne je výzvou, aby ode mě odešla s úsměvem a šťastná.“

Večer završila inspirující módní přehlídka kolekce značky JAROSLAVA s názvem „Serene Provocation“.

Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club již 16 let podporuje, inspiruje a sdružuje ženy s aktivním přístupem k životu. Jeho cílem je na setkáních vytvářet vstřícnou a inspirující atmosféru, ve které může každá žena získat nejen mnoho nových osobních a obchodních kontaktů, ale také navázat nová přátelství. Klubová setkání přinášejí vždy odbornou a společenskou část, tudíž spojují zábavu i rozvoj. Tradice prvorepublikových dámských klubů se snoubí s nejmodernějšími technologiemi, které se úspěšné ženy nebojí a učí využívat. Klub uspořádal již přes 200 společenských večerů, komorních setkání a odborných prezentací. Díky aktivní spolupráci s webovým portálem PodnikatelkaOnline.cz také podporuje ženy v manažerských a podnikatelských zkušenostech pomocí on-line rad a tipů v průběhu celého roku. Důležitou součástí klubové činnosti je také spolupráce na projektech charitativních organizací. Spolu s generálním partnerem učí ženy využívat moderní technologie také společnosti Artex a Acomware. Občerstvení na setkání dámského klubu zajistily Dilmah, Levné potraviny, Aqua Angels, CIPA, Prague Catering a Cheesespectrum.

helas-ladies-club.cz