PŘEDSTAVUJEME TERÉZII SVÁTOVOU, JEDNU Z VÍTĚZEK 8. ROČNÍKU OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK

5. listopadu v Kongresovém centru v Praze byly na slavnostním galavečeru představeny vítězky letošního 8. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek. Vítězkou v kategorii Cena za inovativní řešení – Pod patronací Allianz byla paní Ing. Terézia Svátová, jednatelka společnosti Terezia Company, která se zabývá vývojem, výrobou a distribucí 100% přírodních doplňků stravy z léčivých hub a rostlin.

Společnost TEREZIA COMPANY založila Terézia Svátová v roce 1990 jako rodinnou, českou firmu. Dnes je Terézia Svátová dvojnásobnou matkou i dvojnásobnou babičkou a svou společnost úspěšně vede už 25 let.

„K podnikání mě přivedla moje těžká nemoc – autoimunitní onemocnění,” vypráví Terézia Svátová. Po porodu jsem dva roky nechodila, ležela a nemohla si obout boty a musela jsem se v tomto stavu starat o dvě malé děti. Tehdy jsem se rozhodla hledat příčiny mého onemocnění v životosprávě. Chtěla jsem dát svým dětem budoucnost a věděla jsem, že když zůstanu v posteli, tak to nedokážu. Všimla jsem si, že v té době v každé hotové polévce, v každé kořenící směsi byl přítomen glutaman sodný – chuťový regulátor. Rozhodla jsem se proto vyvinout novou řadu přírodních kořenících směsí VEGI bez glutamanu sodného, bez cukru, bez lepku a bez jakýchkoliv konzervačních látek tak, aby je mohli používat všechny 3 generace, děti, maminky i babičky. Top produktem se stal výrobek HOUBY VEGI s hlívou ústřičnou. Vychvalovaly si ho maminky, ležící pacienti i starší generace a cítily se vitálnější. Tehdy mě napadlo využít čistou hlívu ústřičnou v koncentrované podobě.“

O zavedení hlívy ústřičné do české kultury vypráví:

„V roce 2004 jsme jako úplně první registrovali hlívu ústřičnou v kapslích a na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví stálo, že se jedná o potravinové doplňky dosud neuvedené ve vyhlášce 446/2004 Sb. Začala pro nás nová etapa – šli jsme do neznáma – zaváděli jsme na trh úplně novou kategorii, která zde do té doby neexistovala. Začátky byly velmi těžké. Lidé vůbec nevěděli jak se má hlíva v kapslích používat – volali, přicházeli… Mysleli si, že je potřeba kapsli zasadit a vyroste trs hlívy. Začali jsme s edukací! Psali jsme články do časopisů, zúčastňovali jsme se výstav, kde jsme osobně vysvětlovali příznivé účinky hlívy ústřičné na lidské zdraví. Dnes po 11 letech od zavedení hlívy ústřičné, je naše firma TEREZIA COMPANY největším výrobcem doplňků stravy s hlívou ústřičnou na trhu a získala samostatnou kategorii produktu na posílení imunity v lékárnách, vedle vitaminů, kloubních preparátů a dalších výrobků.

Začátky byly těžké i v tom, že zpočátku prodali pouze čtyři kusy výživového doplňku měsíčně. Inevstice do reklamy a všeobecné šíření informace o hlívě však způsobilo, že se mlhy rozestoupily a dnes jsou výrobky Terezia Company natolik úspěšné, že jsou napodobovány konkurencí.

Prvenství má TEREZIA COMPANY také při zavedení rakytníku řešetlákového ve formě doplňků stravy. Nejznámější z nich jsou multivitaminové želatinky RAKYTNÍČEK s vysokým obsahem rakytníku, které si zákazníci oblíbili, protože ví, že rakytník obsahuje až 25x více vitaminu C než pomeranč nebo citron a je bohatý na další přírodní vitaminy. Další prvenství máme v zavedení produktu B17 APRICARC s meruňkovými jádry s přirozeným obsahem vitaminu B17, který se užívá při podpoře obranyschopnosti organizmu.

Dnes TEREZIA COMPANY zásobuje více než 7000 lékáren v 5 zemích Evropy a neustále rozšiřuje vývozní teritoria a portfolio našich produktů. Základní filozofií naší firmy je vývoj a zavádění nových originálních produktů, které na trhu nebyly a neexistovaly, jsou funkční a blahodárně působí na lidský organizmus. To, že výrobky skutečně fungují, dokazují zákazníci, kteří se k našim výrobkům opětovně vracejí a užívají je i dlouhodobě.

Děkuji za projevenou důvěru v soutěži Ocenění Českých Podnikatelek, která je pro naši společnost velkým úspěchem, kterého si vážíme, ale je i závazkem pro další podnikání,“ říká Terézia Svátová o své účasti v projektu.

Prohlédněte si videomedailonek Terezia Company vytvořený pro Ocenění Českých Podnikatelek.