PROŠLA JSEM CELOU CESTOU OD ZRODU MYŠLENKY, NOŠENÍ NÁBYTKU, PŘES UČITELKU, ŘEDITELKU POBOČEK, AŽ PO JEDINÉHO VLASTNÍKA FIRMY

Soukromá střední a základní škola (1. KŠPA), Praha vznikla původně na Kladně v roce 1992. Zároveň jsme otevřeli pobočku v Praze a později v Litoměřicích. Snažíme se o individuální a lidský přístup ke studentům a také je naším cílem, aby studenti uměli používat své znalosti v praxi.

HANA SKALLOVÁ – MAJITELKA 

Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Jako studentka jsem byla na brigádě v zahraniční firmě a hledala za sebe náhradu. Na základě požadavků firmy jsem zjistila, že absolventi středních škol neumí používat to, co se ve škole naučili. Volné prostory na Kladně a nápad byly hybnou silou v založení střední školy. U zrodu školy stál můj otec, který později onemocněl, a já její vedení v roce 1998 přebrala. Prošla jsem celou cestou od zrodu myšlenky, nosení nábytku, přes učitelku, ředitelku poboček, až po jediného vlastníka firmy.

Já sama jsem přeučený levák a tak jsem si od dětství představovala, jak se má učit, aby děti výuku chápaly a „ ne se biflovaly“. Je krásné mít možnost své sny alespoň částečně realizovat. Jak všichni víme, praxe bývá těžší.

Věřím, že moje cesta byla předurčena, jen si mě sama našla.

Čím se Vaše firma zabývá?

Jsme soukromá škola. Naše středoškolské vzdělání je zaměřené na několik oborů: Informační technologie, Cestovní ruch, Management sportu, Ekonomika a podnikání, Veřejnosprávní činnost a mou srdeční záležitostí je Grafický design. V současnosti otevíráme ZŠ (máme již první třídu). Vyučujeme denní i dálkovou formou.

Na jaký den ve svém životě nejraději vzpomínáte?

Zažila jsem mnoho krásných a nezapomenutelných dní a jsem za ně vděčná. Ovšem nejkrásnější dny jsou, kdy člověk cítí, že vše má svůj smysl.

Na co jste nejvíce hrdá ve svém pracovním životě?

Jsem hrdá na každého úspěšného studenta či absolventa.

Člověk se v pracovním životě často setká s nějakou ať už osobní či pracovní krizí. Čím je krize horší, tím víc mě potom její zvládnutí v práci posílí. Jsem ráda za každou takovou zkoušku, kterou s čistým svědomím ustojím.

Vaše životní motto?

„Dělat vše naplno celým srdcem a podle svého nejlepšího svědomí. Ona se správná cesta objeví. „

„V každém studentovi je ukryt talent jen je ho třeba najít a posílit.“

Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Inspiraci čerpám všude kolem sebe. Věřím, že žádné „setkání s člověkem či situací„ není náhodné a tak se snažím naslouchat.

S novými podněty přichází často můj manžel, ale i ředitelé škol….

Snažím se, aby mi každá činnost byla relaxací.

Relaxuji často se svými kamarádkami. Čarujeme, malujeme, povídáme, děláme výlety a slety. Ráda chodím plavat, píši, maluji, cestuji, věnuji se psům a pak i rodině, odpočinu si při meditaci či při léčení.

Mou odpočinkovou novinkou jsou naši prvňáčci. Když už mám dost schůzek a jednání seberu se a jdu se podívat do první třídy. Vždy se na mě sesypou se svými radostmi, s obrázky, vypadlými zoubky či novým tričkem a hlavně mě zasypou svým smíchem.

Jaké máte koníčky?

Mým velikým koníčkem je jakékoliv cestování. Těžko se ovšem realizuje v závislosti na mojí další lásce a to jsou moji tři psi. Ráda píši poetické příběhy a maluji nejraději akvarelovými barvami. Často své koníčky propojuji se svou prací, jinak to ani neumím. To je třeba důvod, proč učíme i obor grafický design. Baví mě ke svým výstavám přibírat i studenty a organizovat akce i pro ně. Zajímá mě léčitelství a vůbec jemnohmotný svět.

Proč jste se stala členkou Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club?

Klub mě opravdu oslovil zejména podporou žen a „slušného“ podnikání či řízení lidí. Zaujala mě upřímnost zakladatelky klubu paní Helenky, která vše organizuje s cílem nás nejen propojit, ale i podpořit vzájemnost žen. Prostě to, co říká či píše, tak s tím souzním. Když jsem zjistila, že zde existuje soutěž pro ženy podnikatelky a zároveň klub, který ženy spojuje, byla jsem opravdu nadšená. Jsem upřímně hrdá na to, že se mohu s tak zajímavými dámami setkávat. Líbí se mi různorodost dam, šíře oborů, o kterých se mohu něco dozvědět. Klub mě vždy trošku pootevře okno z ulity „mého světa, mého podnikání a mých lidí“.

Čím jsme Vás zaujali?

I když to není třeba na první pohled vidět, na druhý pohled ucítíte tu sounáležitost a podporu. Není to fráze, ucítíte to. Krásu sdílení a setkávání. A také jsem přišla na chuť besedám se zvanými hosty a to nemluvím o Vánočních koncertech. Takže zaujali jste mě nejen obsahem a formou jakou klub vedete, ale i duší klubu.

Co byste budoucím členkám doporučila?

Budoucím členkám bych ráda doporučila, i když se jim mnohokráte po těžkém dnu na setkání nechce, aby přišly. Nebudou litovat.