PŮVODNĚ JSEM PODNIKAT VŮBEC NECHTĚLA

Revatech s.r.o. je česká rodinná firma, která je na trhu více než 15 let. Věnujeme se dodávkám komponentů pro elektroniku, elektrotechniku a energetiku. Převážně se zaměřujeme na dodávky elektromateriálu při výstavbách nebo rekonstrukcích energetických rozvoden, vodních elektráren, tepláren a kotelen v České republice i zemích EU. Na otázky nám odpovídala Eva Hronová, jednatelka společnosti.

Jak vaše firma vznikla?

Původně jsem podnikat vůbec nechtěla, ale postupem času jsem jako zaměstnanec ve školství začala zjišťovat, že mé hodnoty a hodnoty mého zaměstnavatele jsou rozdílné, a že mě práce, kterou dělám, sice živí, ale neposkytuje mi pocit naplnění. V tu dobu jsem ale ještě neměla dostatek odvahy praštit do stolu a udělat rozhodnutí. Takže jsem tuhle myšlenku nějakou dobu nosila v hlavě a přemýšlela, jak ji naplnit. Párkrát jsem ji i vyslovila nahlas, až jednoho dne jsem se rozhodla společně s kolegyní založit firmu. Znaly jsme se sice krátkou dobu, ale zkusily jsme to. Začaly jsme přemýšlet nad společným konceptem podnikání a nad tím, jak naše firma bude fungovat, co bude mít kdo na starosti apod. A tak začalo mé podnikání.

Jaké produkty můžete zákazníkům nabídnout?

Naším zákazníkům nabízíme ucelené dodávky materiálů nebo jednotlivých částí pro výstavbu nebo rekonstrukci energetických zařízení, kotelen, tepláren, průmyslových komplexů atd. Dále se zaměřujeme na dodávky materiálů pro výrobce různých zařízení potřebných v jednotlivých odvětvích průmyslu.

Čím se lišíte od ostatních společností v oboru?

Od ostatních společností se lišíme tím, že jsme malá rodinná firma bez zahraniční účasti. Fungujeme bez ohledu na to, zda je pátek nebo svátek a bez ohledu na pracovní dobu.

Máte nějakou novinku v souvislosti s vaším působením?

Novinkou letošního roku je rozšíření námi prodávaného sortimentu o další výrobky a tím větší možnost naší firmy uplatnit se na obchodním trhu jak v ČR tak i v zemích EU.

Dále jsme z důvodu větší flexibilnosti i časovým úsporám naskladnili pro své hlavní odběratele atypické materiály, které běžné velkoobchody nemají a musejí je od svých dodavatelů objednávat.

Jak se cítíte jako žena v oboru, který by mohl být vnímán jako ryze mužský?

V začátku mého podnikání ve výrazně mužském oboru bylo nejtěžší přesvědčit obchodní partnery, že i žena může tuto problematiku zvládnout. Po 16 letech můžu říci, že s tím nemám již žádné velké problémy a že se dokážeme ve většině případů shodnout. Velkou oporou je pro mě můj manžel, který v oboru pracuje již 32 let a dokáže mi některé věci a to hlavně technické lépe objasnit.

Mění se nějak vaše činnost v průběhu roku? Jaký máte vztah k období babího léta?

Naše činnost se v průběhu roku nemění. Stále zpracováváme velké množství poptávek, na základě kterých obdržíme o hodně méně objednávek tak jako v průběhu roku a jak obchod přináší.

Vztah k období babího léta mám více než kladný. Co je lepší než jízda na horském kole šumavskou přírodou nebo návštěva termálních lázní v Bad Füssingu, kde zregeneruji své tělo i ducha a načerpám další energii pro další podnikání i rodinný život.