Romana Ljubasová, INCA collagen: Uspět v zahraničí je velká výzva

Vybudovat světoznámou, oblíbenou a hlavně potřebnou značku. To je cílem Romany Ljubasové, majitelky značky Inca Collagen.

Můžete nám představit přípravek Inca Collagen? Pro koho je primárně určen?

Inca Collagen je výjimečný kolagen. Pouhé slovo kolagen je spojeno s celým lidským tělem. Kolagen je základní stavební prvek pojivových tkání, cév, orgánů, oka, zubů, ale i vlasů, nehtů a pokožky. Příroda jej do 25 let použije k dokonalému vývoji a zdraví těla. Pak přibrzdí, a když nás považuje za skvělé a dospělé, začne s kolagenem šetřit. Inca Collagen tak je odpovědí na mnoho otázek. Jeho užíváním udržíme tělo zdravé i krásné o mnoho déle, než příroda naplánovala. Některé projevy nedostatku kolagenu může Inca Collagen i zcela zvrátit. Tedy s nadsázkou řečeno, krásu a zdraví koupit lze.

Jak značka vlastně vznikla?

Značka vznikla jednoduše. Zvučná písmena mají jednoduchý význam. International Consulting Agency. Totiž zkrácený název provází mé podnikání již mnoho let a časem převzal INCA i náš kolagen. Chápu jediný název Inca Collagen jako neoddělitelné sousloví. Vždy se mi líbilo jak slovo INCA zní. Díky produktu má i tvář.

Jak těžké je se v Česku prosadit v oblasti výroby kosmetických a zdravotnických prostředků?

Měli jsme zřejmě štěstí začátečníka. Nepřipustila jsem si totiž, že je to těžké a doslova jsem vlétla s produktem na český a slovenský trh. Časem se objevilo povědomí o konkurenci. A to už jsem strach neměla. Nepřeji ostatním neúspěch, naopak za svým snem si jdu hlavou i srdcem a každodenní týmovou prací. Mám skvělý tým. Úspěch si zaslouží produkt i my.

Pronikla jste se svým kolagenem i do zahraničí. Co vidíte jako hlavní důvod úspěchu na tamních trzích?

Zahraničí je jen začátek globálního snu. I sny se musí globálně snít a pak tomu jít naproti. Ihned jsme šli s produktem na Amazon, a to do Německa a Anglie. Po roce jsme dostali ocenění 7 nejlepších kolagenů na německém trhu. A pak jej sem, tam někdo koupil a vyvezl do USA, Spojených arabských emirátů, Francie, Švédska a Austrálie. Měli jsme zájemce, i když mnoho obchod neudělalo. Někteří to opravdu budují od základu a příští rok vidím jako přelomový pro světový trh. První tisíce kusů jen potvrdily zájem uživatelů, upevnily zájem distributorů. Bude to fantastické, například v Německu jsme z Amazonu odešli letos 30. června a předali celý trh distributorovi, který už upevňuje svoji pozici. Vyšlapali jsme malou cestičku a ukázali směr. Veletrh v Düsseldorfu už absolvuje připravený sám. Důležité je, že přidělujeme zastoupení, nechci budovat obchod sama. I šťastný život je měřítko úspěchu. Jsem velmi pracovitá a nemohu sama rozběhnout celý svět. Sdílení úspěchu mě také velmi naplňuje. Opět musím říct, jsme skvělý tým. Velká jména distributorů však ještě neprozradím.

Jaké máte se svou značkou plány do budoucna? Jsou ještě cíle, kterých chcete dosáhnout?

Přeji si vybudovat světoznámou, oblíbenou a hlavně potřebnou značku Inca Collagen. Díky tomu, že to dokážu, získám prostředky na své sny, mezi které patří – vzdělání dětí, odpadové hospodářství, ale i vlastní projekt luxusního bydlení v různých metropolích. Mám určitě mnoho ušlechtilejších i osobních přání, která jsou s úspěchem Inca Collagenu o něco blíž. Stejně jako se dívám daleko, mám však koukat i kam právě šlapu.