ROZHOVOR S BÁROU NESVADBOVOU

A aby vám, milé dámy, nebylo líto, že jste kvůli její nemoci neviděly avizovanou Barbaru Nesvadbou, připravili jsme pro vás alespoň krátký rozhovor.

Je o Vás známo, že jste měla velice dobrý vztah s Vaším otcem. Čím nejvíce Vás ovlivnil?
Láskou. S mámou byli moji nejbližší přátelé. A také kritikou. Byl velmi nekompromisní, tak mám dost komplexů až do důchodu.

Vaši rodiče byli psychiatři. Myslíte si, že tato jejich profese měla na Vás nějaký vliv?
Asi se moc patlám v lidech, ve vztazích, v reakcích. Možná až přespříliš…

Která z Vašich knih je Vám nejbližší a proč?
Knížka pohádek Garpíškoviny. Protože byly pro moji dceru a její kamarády.

Jste spisovatelka a šéfredaktorka úspěšného časopisu. Jak zvládáte svou práci skloubit s rolí maminky?
Mám velké štěstí, že jsem nemusela volit, že se obě mé práce dají dělat prakticky kdykoliv a kdekoliv. Nemusela jsem tedy vybírat mezi prací mateřstvím. Psát, nebo editovat se dá klidně i v noci, nebo s miminem u prsu. Což třeba při vrtání zubů jistě nelze.

Kde nacházíte inspiraci a jak si dobíjíte baterky?
S dcerou. Při čtení. Nejradši máme Čtyřlístek. I když, ona už teď inklinuje spíš k Sexu ve městě. Ale příběhy pana Němečka se mnou ještě z nostalgie vydrží :-).

Je pro Vás typická černá barva. Občas ale uděláte výjimku. Jedná si vždy pouze o výjimečné příležitosti nebo jsou dny, kdy cítíte, že potřebujete barvy?
Já už mám jen černý šatník. Asi bohužel. Ale mám tu barvu ráda. Je nenápadná. A hodně vydrží. Máme deset zvířat, tak bílá by to vydržela jen na první oblečení…

Vypadáte fantasticky. Jak o sebe pečujete?
Jéje, děkuju za kompliment. Rozhodně si nijak dobře nepřipadám. Upřímně, nijak o sebe nepečuji. Nemám na to čas. Snad jen málo spím, tak jsou lepší a horší dny. Ale znáte to, proti věku není léku :-).