SILEX

Firma provozuje vlastní maloobchodní siť s bytovým textilem zn. SCANquilt,

Ivana Šachová, majitelka společnosti

1) Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Pro každého je to jinak, v mém případě to byla bohužel smutná událost v rodině, kdy můj manžel, který firmu řídil, zemřel a já jsem se rozhodla, že se pokusím firmu dál vést sama.

2) Co považujete za Váš osobní úspěch?

Nevím, jestli úspěch, ale jistě překonání sebe sama v tom, že jsem se naučila velmi rychle řešit nastalé situace, řešit nepříjemné situace a přinášet nové impulsy, aby firma mohla i nadále fungovat a rozvíjet se. Za velký úspěch považuji, že se mi snad daří udržet si důvěru a respekt kolegů a obchodních partnerů.

3) Co považujete za Váš pracovní úspěch?

Ono se to velmi prolíná, ale jistě pak to, že začíná být firma viditelná na trhu a že jsme si našli a udrželi zákazníky, které svým konceptem prodeje bytového textilu oslovujeme a fandí nám.

4) Kdo je pro Vás vzorem a inspirací?

Každý, kdo se umí nadchnout pro věc, kdo je tvůrčí a pozitivní, tolerantní, spolehlivý a důvěryhodný.

5) Jaké je Vaše životní motto?

Dělej každou práci, jak nejlépe dokážeš a neslibuj to, co nemůžeš splnit.

6) Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Kreativní inspiraci čerpám v každodenním životě a myšlenkovou inspiraci zejména při setkáních se zajímavými lidmi. Ráda relaxuji cestováním, požitek mi přináší dobré jídlo a pití a příjemná společnost. Ráda pracuji na zahradě a užívám si to málo času, který mohu trávít s rodinou a přáteli.

7) Co pro Vás znamená dámský klub Cosmpolitan Executive Helas Ladies Club?

Členství v Clubu mi umožňuje setkávat se se zajímavými lidmi a někdy prožívat i jejich životní příběhy. Sdílet zkušenosti v podnikání a trávit večery v příjemném prostředí.