STEJNĚ JAKO SE POZNÁ STROM PO OVOCI, POZNÁ SE DOBRÁ PRÁCE V DLOUHODOBÉM HORIZONTU

Jedním z nejdéle spolupracujících partnerů dámského klubu je ředitelka Esthé Laser Clinic a korektivní dermatoložka Mudr. Hana Raková, která se od roku 1998 zabývá problematikou laserové terapie v estetické medicíně. V čele Esthé – Kliniky estetické medicíny stojí od roku 2008 a pracuje jako specialista na laserovou a estetickou medicínu a korektivní dermatologii.

 

V rámci českého trhu jste jedinečným fenoménem. Bylo složité dostat se na současnou pozici?

Ano, samozřejmě. Začínala jsem v roce 1993 založením prvního soukromého s.r.o v tomto oboru a neměla jsem žádné zkušenosti. Cesta nahoru byla dlouhá a plná nejen pozitivních, ale i negativních zážitků. Jeden krok dopředu a tři zpátky.

O čem jsem ale nezvratně přesvědčena, je, že stejně jako se pozná strom po ovoci, pozná se dobrá práce v dlouhodobém horizontu. Čili založit firmu je jednoduché, ale být na trhu dlouhodobě a stabilně, to je to, co hovoří samo za sebe.

Jak velká je u nás vlastně poptávka po službách estetické medicíny? Jedná se o nadstandardní službu pro specifickou klientelu, nebo bychom byli naopak překvapeni, o jak masovou záležitost jde?

Ani jedno, ani druhé. Zákroky estetické dermatologie nejsou nadstandartní, ale je pravdou, že jsou placeny přímo pacientem, bez spoluúčasti pojištovny, a proto je to záležitost natolik masová, nakolik si lidé tyto služby dopřávají. Ano, je jich čím dál více.

S jakým problémem se na vás nejčastěji klientky obracejí?

Těžko vše vyjmenovat. Hlavně problémy s pletí – výrůstky, pigmentace, žilky, vrásky, akne, stárnutí pokožky. Moderní lasery v dermatologii dokáží hodně, takže pokud je výsledkem práce plet hydratovaná, zdravá, vyčištěná od nepravidelností a barevně sjednocená, je člověk hezký, bez ohledu na věk. Stárnutí pleti se snažíme zpomalit za pomoci preparátů s kys. hyaluronovou nebo vlastní plazmou. Také je důležité zmínit naší melanomovou poradnu a vlasovou poradnu.

Odrážejí se v požadovaných službách některé módní trendy?

Ano, modní trendy ovlivnují veřejné mínění více, než zdravý rozum chápe. Proto je v poslední době tolik rádoby zázračných metod, které ale nejsou reálné.

Jak velké procento vašich klientů tvoří muži?

Muži hlavně využívají služby erbiového laseru k odstranění výrůstků odpařením a bez skalpelu a depilačního laseru.Je jich tak třetina.

Která technologie estetické medicíny zaznamenala v poslední době největší pokrok?

Určitě technologie vývoje laserů, kde se dá použít vyšší energie k práci díky speciálnímu systému chlazení kůže přímo při kontaktu paprsku s kůží.

Máte v současnosti nějakou novinku, kterou jste nedávno zavedli nebo se chystáte zavést?

Zavedli jsme plazmaterapii k rejuvenaci pleti a léčbě vypadávání vlasů, nové typy peelingů a hlavně jsme zakoupili nejnovější typ alexandritového laseru pro odstranění hyperpigmentací a pigmentových skvrn.

Existuje nějaký unikátní léčebný postup, který najdeme jen u vás?

Spíše bych to nazvala unikátním lékařským přístupem k problému a k pacientovi. Zdravý rozum a střízlivost, vkus a slušnost.

Jaké je složení vašeho týmu? Kteří odborníci jsou nejvíce žádaní?

Náš tým se skládá z 6 korektivních dermatologů, 1 lékaře ORL a jednoho cévního chirurga.

Také kvalifikovaných a zkušených sester.

Spolupracujete i s externími odborníky či partnery?

Ano, s odborníky ostatních lékařských i nelékařských profesí, kam naše pacienty můžeme doporučit, protože víme, že se o ně dobře postarají. Je to věc důvěry.

Jakým způsobem sledujete vývoj technologií?

Kongresy, školení, propojení s kolegy v zahraničí a odborný tisk.

Je náročné skloubit profesní a rodinný život?

Jak v kterém období. S malými dětmi je to, samozřejmě, složité, ale myslím, že v dnešní době realizovatelné. V mém věku postarší dámy je to zcela nenáročné.

Na co jste ve svém životě nebo kariéře nejvíce pyšná?

Na to, že jsem ustála všechna dobrodružství života, že mohu předávat to, co jsem se naučila mladším, že mám firmu, která dává dobrou a užitečnou práci spoustě lidem, že se lidem kolem mě dobře daří a že mohu toto vše dělat pro naši zemi, kterou mám ráda.