TAJEMSTVÍ ÚSPĚCHU S IRENOU PAVLÁSKOVOU

Dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB staví svůj klub na tradicích. Jednou z nich je i klubový večer se zástupci kliniky Esthé – Kliniky plastické chirurgie. Každoročně mají tak dámy možnost seznámit se s nejnovějšími poznatky z plastické chirurgie, které léčí i pomáhají.

Klubový večer Dámského klubu: tradiční setkání se zástupci kliniky Esthé – Kliniky plastické chirurgie Klubový večer Dámského klubu: tradiční setkání se zástupci kliniky Esthé – Kliniky plastické chirurgie Klubový večer Dámského klubu: tradiční setkání se zástupci kliniky Esthé – Kliniky plastické chirurgie Klubový večer Dámského klubu: tradiční setkání se zástupci kliniky Esthé – Kliniky plastické chirurgie Klubový večer Dámského klubu: tradiční setkání se zástupci kliniky Esthé – Kliniky plastické chirurgie

Letošními hosty byli zakladatel kliniky pan Doc. MUDr. Jan Měšťák, CSc. a jeho syn MUDr. Ondřej Měšťák, kteří shrnuli dvacet let existence kliniky. Trojici mužů doplnit další host, zakladatel kosmetické značky Dr. Entner Unique Natural Skin Care, MUDr. Michael Entner. Ženským prvkem večera byla významná česká filmová a televizní režisérka, scénáristka a producentka Irena Pavlásková. Na téma Tajemství úspěchu s ní hovořila zakladatelka klubu Helena Kohoutová. Před samotným klubovým setkáním proběhlo Komorní odborné setkání s tématem Úspěch ve světle sebe pojetí prezentováno Ing. Zdeňkem Bouzkem, CSc. O doprovodný program pro hosty se postarali diamantové šperky GoldSirio, hydroterapie s CalderasSpas, hra světel a vůní PartyLite a ukázka dioptrických brýlí Horus Optik.

 

Rozhovor s Irenou Pavláskovou

  • přední česká filmová a televizní režisérka, scenáristka a producentka

 

1) Jste úspěšná režisérka, scénáristka a producentka. Jak jste se k těmto, v českých vodách spíše mužským profesím, dostala a čím byste asi byla, kdybyste nedělala toto.

Příliš jsem nepřemýšlela, jestli ta profese je vhodná pro ženy nebo není. Ráda jsem si od dětství psala různé povídky a malovala. V jedenácti jsem si vydávala svůj vlastnoručně ilustrovaný časopis, kde jsem si byla vším, od reportéra přes zpovídané osoby až po makléře, co prodával chalupy, měla jsem tam i inzerci s kreslenými nemovitostmi. No a postupem času jsem si uvědomila, že všechno toto se dá skloubit ve filmu. A když máte obsah, o který jde především, pak je celkem jedno, jste-li muž či žena, i když musím přiznat, že muži mají na začátku tu startovací čáru výhodnější. Ženy musí být o to výraznější a silnější, aby tak zvaně přesvědčily o svých kvalitách.

2) Jak se Vám daří skloubit život úspěšné ženy a maminky?

Jedna věc je skloubit to časově a organizačně. Zvlášť, když je dítě malé a musela pomáhat celá rodina. Měla jsem ještě dvě skvělé paní z příbuzenstva na hlídání a bylo to všechno docela náročné. Druhá věc je – a ta byla pro mě těžší – skloubit to nějak mentálně a citově. Když se syn narodil, tak najednou jsem byla já a všechny moje názory a vjemy až na druhém a ne příliš podstatném místě. Veškeré mé přemýšlení se točilo kolem dítěte a tvorba mě obtěžovala. I když jsem už s ročním dítětem natáčela film, trvalo dost let, něž se ten vnitřní stav vybalancoval a mě zase bavilo vymýšlet témata, psát a točit.

3) Kde čerpáte energii a nacházíte inspiraci?

Energii si člověk umí vyrobit sám. Prostě čím větší zápal a zanícení pro věc máte, tím víc energie si tělo samo vytvoří. A kde vzít ten zápal? To je otázka, ale asi je o tom, že když máte sebemenší nápady či přání, tak se na ně nevykašlat a jít si za svým, ono se pak dobíjí samo. A inspirace – ta je všude kolem nás, ať už v tom pozitivním nebo negativním. Velmi ráda poslouchám příběhy lidí, zajímají mě jejich osudy, jsem takový typ, kterému se lidé rádi svěřují. Ne, že bych pak ty věci rychle sepisovala do scénáře – to ne, ale určitě mi to pomáhá, abych dokázala vniknout do lidských duší. Protože režie je také o psychologii, divák musí s vašim hrdinou jít – buď ho má rád nebo ho nesnáší, ale musí být věrohodným a pravdivým.

4) Je nějaký film, který je Vám osobně bližší a proč?

Myslíte z mých filmů? To se těžko říká, ale asi by to byl ten první film Čas sluhů. Scénář jsem psala ve svých dvaceti šesti letech, byla totalita a pramalá šance ten film prosadit. Přes všechny překážky se to povedlo a byl to film, který jsem nakonec točila nejvíc svobodně. Nesvazoval mě předešlý úspěch ani očekávání jiných lidí, bylo to buď – anebo. Úspěch, který pak film měl po celém světě, mě přesvědčil o tom, že když máte co říct, tak to pochopí všude.

3) Bylo pro Vás v něčem setkání dámského klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club inspirativní?

Já vám musím upřímně říct, že jsem se trochu bála mnoha žen pohromadě, ale bylo to skvělé a více než příjemné setkání. Atmosféra byla bezprostřední, nenucená, přátelská. Potvrdilo se mi, že když někdo něco umí a je dobrý ve svém oboru, tak si nemusí na nic hrát. Je to úžasné, že podporujete kvalitu a soudržnost, to dnešní společnosti občas chybí. Ať se vám daří.

 

Rozhovor s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc.

  • Vedoucí lékař soukromé kliniky Esthé v Praze a její zakladatel
  • Přednosta a zakladatel Kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a nemocnice Na Bulovce v Praze
  • Vedoucí centra a zakladatel komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu nemocnice Na Bulovce
  • Místopředseda a člen výboru Společnosti estetické chirurgie J.E.Purkyně
  • Člen zkušební komise pro atestace v oboru plastické chirurgie při MZ ČR, Mezinárodních společností plastické chirurgie; Redakční rady časopisu EVA 35; předseda redakční rady časopisu PULS a člen poroty MISS ČR

 

1) Jste přednosta Kliniky plastické chirurgie 1. lékařské fakulty UK a nemocnice na Bulovce, zakladatel kliniky Esthé a mnoho dalšího. V čem si myslíte, že tkví Váš úspěch a jak je možné, že již tolik let jste považován za špičku v oboru plastické chirurgie?

Na tom, zda je člověk méně či více úspěšný, se jistě podílí mnoho okolností a skutečností. Bezesporu významnou roli zde hrají vlastnosti zděděné po rodičích a předcích. Netýká se to pouze povahových vlastností, jako je pracovitost a stálý optimismus, které jsou tak důležité, když se člověku zrovna nedaří, ale také schopnost umět jednat s lidmi. Domnívám se, že míra úspěšnosti je dána také stupněm vrozené invence a logiky, která umožní vybrat si z mnoha eventualit tu nejlepší. Pokud jsem někdy neúspěšný, poučím se z toho a bez odkladu okamžitě hledám další cesty a možná nová řešení.

Co je třeba zdůraznit je také ta skutečnost, že kvalitu pracoviště netvoří pouze jednotlivec, ale nadšení profesně zdatného a disciplinovaného kolektivu, který je motivován nejen perspektivou smysluplné činnosti, ale také velmi dobrými mezilidskými vztahy. A právě správný výběr takových spolupracovníků je zárukou a předpokladem úspěšnosti toho či jiného pracoviště, které řídíme.

Je mnoho vynikajících plastických chirurgů v naší republice, kteří šíří tu nejlepší pověst o našem oboru u nás i v zahraničí. Pokud jde o mě, tak jistě medializace hraje významnou roli v mém hodnocení na veřejnosti. Na druhou stranu však i mezi plastickými chirurgy na základě výsledků tajných voleb do výborů odborných společností J.E.Purkyně získávám vysoký počet hlasů. Proč je tomu tak, je na posouzení někým jiným.

2) Jaké jsou novinky v oblasti plastické chirurgie? Největší kuriozita, se kterou jste se za svou kariéru setkal?

Plastická chirurgie se stále rozvíjí a je především nepostradatelná při léčbě obličejových rozštěpů a jiných vrozených vad, při replantacích úrazem oddělených končetin a stavů vyžadujících provedení složitých rekonstrukčních výkonů. Kromě mikrochirurgie, která má stále své výsadní postavení v rekonstrukční chirurgii, je mnoho nových operačních postupů, které obohacují náš obor novými metodami. Jednu z mnoha bych jmenoval např. využití tuku při rekonstrukcích prsů po jejich částečném odstranění pro nádor, které přináší velmi uspokojivé výsledky.

Jako jednu z největších kuriozit, se kterou jsem se setkal během mé čtyřicetileté klinické praxe, bych uvedl žádost jedné ženy, která tak milovala svého psa Andyho, že by si přála umístit jeho popel v podobě prsního implantátu na levé straně u svého srdce.

3) S dámským klubem spolupracujete již čtrnáct let, jak se v klubu cítíte a je pro Vás v něčem inspirací?

Dámský klub Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club je výjimečný nejen přátelským ovzduším , které vždy doprovází program spojený s vystoupením významných osobností kulturního, profesního a společenského života, ale také výjimečností úžasné, zakladatelky a moderátorky v jedné osobě, paní Heleny Kohoutové, která celému programu dává punc noblesy, pro ni tak vlastní. V tom jsem si jist, že je naprosto nezastupitelná.

 

Rozhovor s MUDr. Michaelem Entnerem

  •   zakladatel kosmetické značky Dr. Entner Unique Natural Skin Care

1) Čím je kosmetika Dr. Entner Unique Natur Skin Care výjimečná? Proč má takové účinky?

Naše kosmetika je založena především na bázi čistě přírodních účinných látek. Výjimečná je pak širokým využitím kyseliny hyaluronové, která je pleti vlastní a funguje jako její přirozená výplň. S přibývajícím věkem ale ubývá a je potřeba ji do pokožky doplňovat. Existuje však několik typů této speciální látky. Běžná kyselina hyaluronová do pokožky neproniká, dělá na ní jen film. Nízkomolekulární do pleti proniká snadno a vysokomolekulární se využívá jen při invazivní chirurgii na výplně vrásek. My využíváme tu nízkomolekulární a navíc v té největší koncentraci na trhu. Je to jako s čokoládou. Řada firem nabízí čokoládové náhražky s nepatrným množstvím kakaa. Naše séra jsou jako ty nejlepší švýcarské čokolády z prvotřídních surovin. Po jejich používání je pleť téměř okamžitě hladká a zářivá.

2) Máte nějaké novinky, které byste chtěl dámám představit?

První novinkou, která jistě mnoho dam potěší, jsou nižší ceny našich výrobků. Podařilo se nám totiž nedávno výrobu přesunout do České republiky, a tak odpadla část nákladů.

Od 1. října nabízíme naši kosmetiku za bezkonkurenční ceny. Nově pak máme v prodeji okurkový krém. Jedná se lehký hydratační krém, který je obohacen o vitamíny, extrakt z okurky a peptidy, které minimalizují volné radikály. Krém pleť vyživuje, hydratuje, zmírňuje tmavé kruhy pod očima a zároveň podporuje tvorbu kolagenu. Samozřejmostí je redukce jemných vrásek.