TĚLO JE NÁSTROJ, JEHOŽ LIDÉ UŽÍVAJÍ, AŤ DĚLAJÍ COKOLIV

MUDr. Ivana Sušklebová

Jaký byl Váš počáteční impuls podnikat právě v tomto oboru?

Již několik let jezdíme s manželem za zdravím a odpočinkem do lázní. Tam jsme si, mimo jiných procedur, zamilovali hlavně minerální a slatinné koupele s perličkovým efektem, které jsou jedním ze základních kamenů balneoterapie. Proto jsme začali přemýšlet, jak si tyhle úžasné lázeňské procedury dopřát i doma a tak vznikl náš projekt MarienSpa. Se společníkem jsme založili v listopadu loňského roku firmu Carbon Medical s.r.o. a počátkem června jsme uvedli naše produkty na trh.

Jaké druhy koupelí nabízíte a v čem spočívají jejich blahodárné účinky?

Naši současnou produktovou řadu lze rozdělit na koupele minerální a slatinné. Ty jsou pak vždy ve dvou variantách a to jako kyslíková nebo uhličitá lázeň.

Blahodárný účinek koupelí v minerální vodě je založen především na reflexním a humorálním mechanizmu. Oproti koupelím ve sladké vodě mají minerální koupele výraznější jak lokální, tak systémový protizánětlivý účinek a podporují reparační procesy pokožky, snižují svalové napětí a napomáhají tak celkovému uvolnění.

Rašelinné extrakty šetrně a zároveň velmi efektivně očistí pokožku. Organizmu poskytnou bohatý zdroj látek stimulujících obranyschopnost a regulujících metabolismus.

Perličkový efekt 120 litrů oxidu uhličitého, který se během uhličité lázně uvolní, pak zesílí účinky minerální či slatinné koupele především tím, že způsobuje dilataci kožních kapilár a tak usnadňuje vstřebávání tělu prospěšných látek z koupele.

Během kyslíkové koupele se uvolní přibližně 12 litrů plynného kyslíku ve formě drobounkých bublinek, které na pokožce vytvoří jemný film, který pleť hýčká a osvěžuje a přináší tak pohodu, relaxaci a výrazné svalové uvolnění.

Více informací o účincích našich koupelí, včetně certifikátů s mezinárodní platností, které potvrzují bezpečnost výrobků, můžete najít na stránkách www.marienspa.cz. Zde je i eshop, prostřednictvím kterého je možno naše produkty zakoupit. Členkám a členům dámského klubu poskytujeme slevu ve výši 20% na všechny naše produkty a to včetně již zvýhodněných balíčků.

Vaše koupele spojují relaxační a léčebné účinky. Je to právě tato kombinace,

která lidem v životě chybí?

Určitě. Zkusme se zamyslet nad tím, jak obrovské zátěži vystavujeme denně náš organismus- spěcháme, jsme ve stresu, někdy málo spíme. Ale myslíme dostatečně na jeho regeneraci? Často věnujeme více péče třeba svému autu než sobě! Naše produkty nejsou jen o koupeli jako takové, ale především o tom, že si vyhradíme čas, který teď budeme věnovat pouze sobě a svému zdraví. Blahodárné účinky lázně na náš organismus se tedy pak snoubí s relaxací během suchého zábalu. Již řecký filosof Sokrates prohlásil: „Tělo je nástroj, jehož lidé užívají, ať dělají cokoliv, a je velmi důležité, aby tento nástroj byl dokonale připravený, ať už ho bude použito k čemukoliv.“ Tento citát skvěle vyjadřuje to, co chceme lidem přinést až do pohodlí jejich domova a proto jsme si ho vybrali jako motto našeho projektu.

Jak vlastně vzniklo krásné logo MarienSpa?

Děkuji za pochvalu, jsem moc ráda, že se logo líbí, ale musím říct, že i my jsme s jeho výslednou podobou velmi spokojeni.

Na doporučení jsme se obrátili na portál 99designs.com. Po zadání popisu našeho projektu se nám přihlásilo na třicet grafiků z celého světa, kteří dodali přes padesát návrhů, takže bylo opravdu z čeho vybírat. U nás nakonec zvítězil návrh australského grafika a ten nám po té navrhl i korporátní design.

Chystáte nějakou novinku pro zákazníky?

Nyní je vlastně novinkou celý náš projekt, protože produkty jsme uvedli na trh počátkem června.

Ale samozřejmě, již nyní začínáme pracovat na druhé produktové řadě koupelí s perličkovým efektem a předpokládáme, že ji našim zákazníkům budeme moci představit v průběhu příštího roku.

Jaké máte plány na léto?

Moc se těším na teplo a sluníčko – snad nějaké bude, protože zatím jsme si ho letos moc neužili. Opět máme v plánu čtrnáctidenní pobyt v milovaných Mariánských lázních, protože kombinace golfu a lázeňských procedur je pro nás úžasný relax. Druhou polovinu dovolené pak budeme trávit v Jižních Čechách.

Na jaké setkání dámského klubu nejvíce vzpomínáte?

Je těžké vyzdvihnout jedno setkání, protože všechny akce dámského klubu, kterých jsem měla možnost se zúčastnit, jsou vždy perfektně připraveny. Myslím, že paní Heleně Kohoutové a celému jejímu týmu za to patří náš velký dík, protože nám všem umožňuje se společně potkávat ve vždy milém a přátelském prostředí.

Z letošních akcí bylo moc hezké například mimoklubové setkání v Aukčním domě Dorotheum, kde jsme měli možnost prohlédnout si předaukční výstavu umění a šperků a to i s fundovaným výkladem kurátorů výstavy. Paní ředitelka Gálová byla skvělou hostitelkou, viděli jsme spoustu krásných předmětů, ale mne, myslím stejně jako většinu přítomných, nadchla tiára- ta byla prostě úžasná- tak se vůbec nedivím, že byla v aukci tak úspěšná.