Tereza Patraulea, Planet Zen: Snažíme se lidem dobít energii

Planet Zen je synonymem pro relaxaci a znovunabytí rovnonováhy. Jak si poradit se stresem vám prozradí Tereza Patraulea, manažerka.

Ve kterém období roku k vám chodí nejvíce zákazníků?

Myslím že postupem doby se tento fakt mění a lidé chodí pravidelně po celý rok, avšak samozřejmě s nástupem zimy máme více zakázníku od podzimu do jara. V létě jsou naopak populární dopolední hodiny, kdy klient masáží či vhodnou procedurou krásně nastartuje svůj pracovní den.

Souvisí to nějak s potřebou odbourat stres, která je v určitých obdobích zvýšená?

Určitě, v zimních měsících především před koncem roku je stres viditelnou známkou návštěv našich klientů, avšak faktorů tady hraje vice, např. nedostatek sluníčka, omezenost pohybu oproti letním měsícům, méně spánku, vysušená a dehydratovaná pokožka, podrážděnost…

Klienti si ale rádi chodí odpočinout i po zimních sportech, kdy svaly po vydatném lyžování či jiném sportu potřebují protáhnout.

Nakolik je stres propojen s různými zdravotními neduhy? Na které techniky se nejvíce zaměřujete?

Mezi obvyklé příznaky stresu určitě patří únava, bolesti hlavy, poruchy zažívání, negativní dopad to má i na naši pleť která je unavená, bez jasu, dehydratovaná s tím přichází určitě i kožní problémy, nebo vypadávání vlasů, nespavost, deprese, podrážděnost až po onemocnění slinivky, ledvin, či se objevují nemoci jako například vznik žaludečních vředů, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární nemoci a dochází k poškození našeho imunitního systému.

Snažíme se především lidem dobít energii a navrátit zdravou duševní hygienu. Lidský dotek je opravdu důležitý, a na každého platí něco jiného. Někdo přichází za hýčkáním těla i duše, někdo potřebuje naopak péči důraznější. Proto máme i naší nabídku rozšířenou o ayurvedické procedury, které řeší i bežné civilizační onemocnění, soustředují se právě na znovunabití rovnováhy a odbourání stresu srkz očistu organismu.

Jakým způsobem pomáháte dosáhnout rovnováhy?

Hlavní způsob jsou určitě ruce našich terapeutek či terapeutů, kteří ke každému klientovi přistupují individuálně a dokažou se zaměřit na kokrétní bolest či neduhu klienta v daném okamžiku. Rovnováhu se snažíme ale i vybalancovat skrz naše snídaňové rituály, které jsou spojené s jogou a meditací. Doporučujeme klientům i vhodnou stravu, cvičení, procedury na míru skrz naši ayurvédu nebo vhodnou kosmetiku na domácí spa. Začít ale musí každý sám od sebe a to je první krok, který je velmi důležitý.

Jak je to vlastně s tradičními lidovými procedurami. Existuje i tam nějaký výzkum a vývoj?

Lidové lečitelství má u nás odvěkou tradici, jistě jste si všimli, že poslední dobou se rady našich babiček či bylinky opět vrací na svoji hvězdnou dráhu. Zašátráte-li v paměti určitě si vzpomenete na svoje dětství tak jako já.

Bylinkami se řídím a určitě jimi řeším bežné vnitřní i vnější neduhy. Našim klientům se snažíme skrz naše sociální sítě tyto babské rady oživovat a zařazovat je tak zpět do svého života.

Určitě se bylinkami necháváme inspirovat i při výběru našich olejů na masáže, které také měníme podle ročního období.

Lázeňství má u nás take velkou historii, největší pokrok vnímám v tom, že klienti začali své tělo vice vnímat a nechodí jen když je něco bolí, ale berou masáže a procedury již jako prevenci.

S dámským klubem spolupracujete už opravdu dlouhodobě. Jak vás tato spolupráce ovlivnila?

Spolupráce s dámským klubem je pro nás velmi osvěžující, inspirací jsou nám především krásná setkání, která dámský klub pořádá, kde máme možnost vnímat a především naslouchat přání a dotazy členek, ty nás pak vedou k uvažování při skladbě našich promo akcí, které každý měsíc připravujeme. Aktivní přístup k životu členek klubu je pro nás motorem k tomu, jak jim ho ještě vice zpříjemnit. Zařadili jsme do naší nabídky vice pečujicích krátkých rituálů, které si mohou ženy dopřát během svého praconího týdne, aniž by čas pro ně byl překážkou.