TURISTICKÁ SEZÓNA JE V PRAZE PRAKTICKY CELÝ ROK

Boutique hotel Absolutum najdete na velmi zajímavém místě v pražských Holešovicích, kde je coby kamenem dohodil do centra, ale třeba i do ZOO. Na otázky nám odpovídal ředitel hotelu Tomáš Novotný. 

V čem je Boutique hotel Absolutum jedinečný?

Boutique Hotel Absolutum je jedinečný nadstandardními a cílenými službami, ovšem v neformálním hávu. Nejsme tradiční hotelový řetězec, nemusíme tedy chodit všichni stále v oblecích, ale jsme rádi, když například recepce je schopná a ochotná poskytnout hostu přesné informace nebo rady nad obvyklý rámec.

Je umístění v širším centru výhodou od umístění přímo v centru? Projevuje se to třeba příznivějším poměrem ceny a kvality?

Good value tedy poměr cena výkon je hlavní mantrou našeho designového hotelu. Poskytujeme skvělé služby nad běžný rámec čtyřhvězdičkového hotelu a ceny jsou samozřejmě přizpůsobeny reálným možnostem našich hostí. Také lokace přímo u zastávky metra Nádraží Holešovice je nespornou konkurenční výhodou.

Je váš hotel v tomto smyslu i holešovickým lokálním patriotem? Doporučujete hostům kulturní či sportovní akce v okolí?

Dlouhodobě úzce spolupracujeme s radnicí Prahy 7 na revitalizaci okolí hotelu (ulice Plynární, Železničářů a Jablonského), která se průběžně vytváří a bude opravdu zajímavá a originální. Také si vážíme toho, že jsme úspěšným partnerským hotelem designové přehlídky DesignBlok.

Jaké vybavení a služby najdeme přímo v hotelu?

Nabízíme 45 pokojů ve čtyřhvězdičkové kvalitě a třech různých designech. Dále Fresh Restaurant Salut, který je propojen zimní zahradou s novým konferenčnín centrem MAX s kapacitou ( 2 konferenční místnosti) až 80 míst. Originální wellness centrum, kde je zážitková privátní vířivka nebo sauna vybudovaná ze sto let starého dřeva, které jsme přivezli z jedné vesnické stavby.

Kdy je v Praze vlastně vrchol turistické sezóny?

Duben, květen, září a říjen… A potom zbytek roku 🙂

Jak vypadá váš typický host? Je to turista, nebo spíše byznysmen?

Stěžejní je korporátní klientela. Náš typický host zaparkuje na našem střeženém parkovišti, dojede například na německou obchodní komoru, vrátí se a zajde na večeři a do wellness a jde spát s vědomím, že naše heslo „Absolutely Different and Authentic“ jsme skutečně naplnili.

Která země je nejvíce zastoupena?

Všechny německy mluvící země a také českoslovenští hosté…

Snažíte se klientele z frekventovaných zemí přizpůsobit?

Na recepci hovoříme cca šesti světovými jazyky, a v případě jakýchkoliv speciálních přání se vždy pokusíme vyhovět (např. košer či halál pokrmy v restauraci)

Bydlela u vás někdy nějaká celebrita nebo jinak významný host?

Nedávno zde fotila svůj medailon Aňa Geislerová, bydleli zde např. Boney M, Ewa Farna, Milan Lasica a další. Častým hostem z trochu jiného „ranku“ je například Radek Jaroš nebo Jirka Kolbaba. Někteří významní hosté také neradi zveřejňují svoji přítomnost u nás a my samozřejmě důsledně zachováváme jejich soukromí.

Jakou nabízíte hostům kuchyni?

Fresh Restaurant Salut nabízí jedinečnou regionální českou kuchyni v novém hávu. Vaří ze surovin od farmářů a regionálních dodavatelů vždy v prvotřídní kvalitě.

Jak se odlišují jednotlivé třídy pokojů?

Jak se jim již zmínil nabízíme pokoje ve třech různých designech, které spolu vzájemně korespondují . Pokoje dále rozlišujeme na: Superior, Deluxe, Junior suite a Apartmán… Bližší informace o Design hotelu Absolutum naleznete na naších webových stránkách www.absolutumhotel.cz. Těšíme se na vaši návštěvu.