U NÁS SE BUDETE CÍTIT JAKO FILMOVÁ STAR

Účes dokáže naprosto zásadně proměnit podobnu člověka. Aby byla tato proměna nasměrována vždy tím pozitivním směrem, se starají v salonech Franck Provost. Odpovídala Zuzana Vilímovská, PR a marketing Franck Provost.

Kolik je celosvětově salónů, kolik u nás, a co v nich mohou klienti čekat?

Značka Franck Provost vznikla ve Francii před více jak 40 lety, nyní je v asi dvaceti zemích světa a salonů jsou stovky, u nás máme tři pobočky. Pan Provost si rychle získal respekt a věhlas, to i díky spolupráci s televizí. Ostatně česání hvězd se nese celou jeho kariérou, stojí například za slavným střihem Sharon Stone. Franck Provost tým češe každoročně na filmových festivalech ve Francii včetně Cannes. Stejnou linii držíme i my v Čechách, velmi úzce spolupracujeme s osobnostmi kulturního a společenského světa, pečujeme o jejich vlasy a také se účastníme řady významných projektů. Právě jsme česali pro módní a lifestylový projekt Elegantní Česko, nyní pro Dvořákovu Prahu a další události nás čekají. Kromě těchto aktivit máme dvakrát ročně módní kolekce účesů pro ženy i muže, v salonech se kadeřníci neustále školí, pracují na sobě, zdokonalují se. Klienti oceňují střihy, které se snadno a pohodlně nosí, dají se přečesávat na mnoho variant dle příležitosti nebo jednoduše podle nálady. Koloristé ovládají speciální techniky barvení Franck Provost pro přirozeně působící a elegantní styl.

Je třeba se předem objednávat?

Do salonů můžete přijít i bez předchozího objednání, velkou výhodou je, že například ve Franck Provost Slovanský dům máme otevřeno denně a tak si i ti nejvíce zaneprázdnění najdou svůj čas. Důraz klademe na dokonalý servis, čistotu, pohodlí klienta a samozřejmě výsledek, aby se za vámi na ulici lidé otočili, jak krásný máte účes. U Franck Provost je každá klientka hvězdou, každá se má cítit jako filmová star.

S čím vším můžete ve vašem salónu pomoci?

Důraz klademe už na počáteční komunikaci a poradenství s vlasy a účesem. Pracujeme se speciálními kamerami na rozbor vlasového vlákna i pokožky, umíme tak přesně poradit péči, která bude nejlépe vyhovovat danému stavu, aby byly vlasy v co nejlepší kondici, zdravé a lesklé. Naši kadeřníci jsou odborníci na změnu stylu, tedy můžete se v klidu svěřit do jejich rukou pro proměnu jak střihu tak barvy. Mají za sebou i řadu velmi úspěšných proměn v renomovaných časopisech. Kromě vlasových služeb pro ženy, muže i děti a nabídky přípravků na domácí péči (v prodeji máme vlasovou kosmetiku Franck Provost, L´Oréal Professionnel a Kérastase Paris) mají klienti možnost na jednom místě využít komplexní péče o svůj vzhled. K dispozici jsou u nás kosmetická ošetření pleti i těla, masáže, manikúra a pedikúra. Například manikúru můžeme provést během působení barvy či melíru a optimálně tak využít čas strávený v salonu.

Jak jsou na tom české ženy ve vztahu k módě? Mají vkus?

Naše kolekce účesů Franck Provost jsou vždy velmi ženské, elegantní, slušivé, každá žena v nich najde sebe. V souvislosti s aktuální módou máme vždy trendovou nabídku jak pro krátké, polodlouhé i dlouhé vlasy, pro blond, středně hnědé, do měděna či tmavé. Respektujeme její styl a ten vhodně podtrhneme daným účesem s dotekem francouzské šik elegance. Dá se říct, že na ulici naše klientky poznáme. Máme vždy ale radost, když k nám zavítá klientka třeba s klasickým melírem, který už není úplně „in“ a my jí ukážeme jak moderně nosit prosvětlení vlasů, jak může vypadat jinak, v aktuálním stylu módy. Tyto proměny jsou pro nás vždy obrovskou radostí, ženy často vůbec netuší, že můžou nosit vlasy jinak a jsou nadšené výsledkem. Taková práce pro nás má smysl a baví nás. Právě proto jsme se nedávno stali partnerem projektu Elegantní Česko.

Dokážete vymluvit zákazníkovi hloupý nápad, nebo je vždy pánem?

Náš tým kadeřníků umí poradit. Jak jsem zmínila, komunikace je nedílnou součástí jejich práce a klientovi dávají vždy na výběr z několika možností ať už jde o barvy, střih nebo účes. Občas se stává, že chtějí výsledek, který je za hranicí zdraví vlasů a to my respektujeme vždy. Bohužel naopak některé klientky experimentují doma a to je pak složité i nákladné vrátit vlasy do původního stavu. Rozhodně doporučujeme pravidelnou péči v kadeřnictví stejně jako profesionální přípravky i na domácí péči. Málokdo ví, že šamponu z drogerie spotřebujete víc než toho profesionálního. Liší se jeho složení, koncentrace, takže ve výsledku na šamponu z kadeřnictví ušetříte a navíc máte vlasy zdravější a krásnější.

Jak rychle se mění móda účesů a odkud se vlastně obvykle šíří?

Stejně jako u oblečení se móda točí stále dokola. Těžko se tu objeví něco naprosto nového. To jsou spíš přípravky, které se mění, zdokonalují. Navíc se nosí jak vlasy krátké tak dlouhé, je to otázka osobního stylu. My se spíš zaměřujeme na to, aby klientka měla propracovaný střih, který si může upravovat do více variant a tak se přiblížit k celkovému módnímu looku, který chce pro daný den či okamžik mít.