Anna Šťastná, CORA PLUS: Úklid v rukách profesionálů

Ženy dnes stále častěji využívají pro úklid svých domácností služeb profesionálů. Chtějí svůj život naplno, říká v rozhovoru Anna Šťastná, majitelka společnosti CORA PLUS.

Můžete nám představit společnost CORA PLUS s.r.o.?

CORA PLUS s.r.o. je společnost zajišťující svým klientům a zákazníkům kompletní úklidové služby. Jedná se o úklid zejména administrativních budov a prostor, domácností, bytů, domů, firem, ostrahu objektů, prodej čisticích prostředků a hygienických systémů na e-shopu www-cora-plus.cz, poradenství a školení v oblasti úklidu.

Jaký je na našem trhu mezi zákazníky o úklidové služby zájem? Pozorujete zde nějaký trend?

Dnešní ženy jsou v zaměstnání natolik vytížené, že další „směnu“ doma při úklidu většinou rády přenechají profesionálům, nám. Místo úklidu domácností se ženy ve volném čase raději věnují rodinám, dětem a prostě žijí. Takže ptáte-li se na trend, tak právě „Prožít život naplno“ považuji za nejvýstižnější motto. Nechtějí strávit slunné odpoledne náročným úklidem vlastní domácnosti nebo drhnutím připáleného sporáku či zašlého koberce.

Váš byznys je založen hlavně na lidech. Jak budujete u svých zaměstnanců loajalitu?

Ve firmě CORA PLUS s.r.o. zaměstnáváme více jak 50 % osob se zdravotním postižením, a právě pro nelehký život těchto osob respektujeme jednotlivé osobní individuality a snažíme se, aby tyto osoby našly ve společnosti uplatnění a nemusely myslet na svůj zdravotní handicap. I přístup nadřízených manažerů musí být ohleduplný a velmi trpělivý.

Co je pro úspěch ve Vaší branži klíčové?

Důležité je nezůstat pozadu. Zajímavým prvkem je vývoj v technologiích úklidu. Zatímco úklid dříve spočíval v použití kbelíku a hadru, nyní uplatníme profesionální technologie, mikrovláknové utěrky a nanotechnologie. Toto velmi ulehčuje práci našim zaměstnancům.