USSPA

USSPA je první český výrobce vířivek, dlouholetý lídr domácího trhu a jeden ze tří nejvýznamnějších evropských výrobců.

Kateřina Kadlecová, spolumajitelka a ředitelka

1) Co bylo impulzem pro Vaše rozhodnutí začít podnikat?

Bylo to rodinné rozhodnutí. Je to už 19 let. Firmu jsme založili společně s tátou. Chtěli jsme dělat něco, co nám dává smysl, táta především toužil vzít zodpovědnost do vlastních rukou, mít možnost uskutečňovat své sny. Jsme sportovci (hrávala jsem zvodně tenis a táta mě od mala trénoval) a vířivky, coby skvělý prostředek pro regeneraci nejen po sportovních výkonech, byly jednoznačná volba. Spa jsem poznala při ročním pobytu v Americe a byla jsem z nich nadšená. V roce 1995 jsme začínali jako dovozce skořepin a komponentů od amerického výrobce, ale postupně jsme vyrostli do výrobce s vlastním vývojem a designem.

2) Co považujete za Váš osobní úspěch?

Za největší úspěch považuji svou skvělou rodinu. Manžel, s kterým navíc zvládáme denně pracovat ve firmě a řešit dobré i těžké situace, a hlavně náš báječný sedmiletý syn.

3) Co považujete za Váš pracovní úspěch?

Nerada bych vyčleňoval mé úspěchy z úspěchů firemních. Jsme silný tým a tak ocenění, která naše práce a produkty získávají, patří nám všem. Je jich celá řada, včetně zahraničních. Osobně mě velice těší již dvě nominace na cenu Czech Grand Design v kategorii výrobce roku, protože právě oblast směrování designu a konzistentnosti působení značky je mou parketou.

V poslední době si stále intenzivněji uvědomuji, že velikým úspěchem bylo zvládnutí přerodu firmy. Táta se rozhodl odejít z firmy v roce 2011, její vedení mi předal přesně v den svých 60.narozenin. Zvládnout generační výměnu tak hladce, jako se to povedlo nám, není opravdu nic samozřejmého, jak se v poslední době stále častěji přesvědčuji. Navíc to bylo v době krize, která nás díky provázanosti na silně postižené stavebnictví nevyhnutelně ovlivnila. V loňském roce jsme již zaznamenali 10% nárůst prodejů, na příští rok chystáme zásadní inovace a nové produkty … těšíme se.

4) Kdo je pro Vás vzorem a inspirací?

Nejsem typ, který k někomu vzhlíží a upíná své snažení k následování někoho. To ale neznamená, že nejsem otevřená okolí, že nevnímám úspěšné a šikovné lidi kolem. Je spousta osobností, které uznávám a kterých si vážím, hodně z nich mám blízko sebe i v rodině. Nemám ale jeden vzor. Chci prostě věci dosáhnout po svém. Mám vlastní cíle, vize a cesty… svou hlavu:).

5) Jaké je Vaše životní motto?

Je to odvaha mít smělé sny, protože jedině tak je možné dosáhnout velkých cílů.

6) Kde čerpáte inspiraci a jak relaxujete?

Inspirace je všude kolem. Člověk musí žít a vnímat přítomný okamžik. Základ je ale znát a cítit sám sebe, pak je teprve možné vstřebávat okolí, posouvat se kupředu, rozvíjet se.

Relaxace je podstata mého pracovního života. O to těžší je opravdu relaxovat. Nicméně teoreticky o zásadní potřebě regenerace sil fyzických i psychických toho vím hodně. Snažím se být co nejvíc se svým synem a moc si užívám aktivity, které můžeme dělat společně. Pomalu se díky němu začínám vracet k tenisu, mám ráda rodinné zimní víkendy na lyžích na horách. Propadla jsem golfu, ale moc času na něj nezbývá. Každopádně řádění ve Swim Spa s Bertíkem nebo sklenička oblíbeného španělského vína v bublinkách vířivky patří mezi mé nejoblíbenější relaxační metody.

7) Co pro Vás znamená dámský klub Cosmpolitan Executive Helas Ladies Club?

Spojení šikovných, úspěšných a aktivních žen. Žen, které si nepotřebují hledat falešné alternativy a nebo si něco dokazovat feministickými postoji.