V PRÁCI JE JARO POCHOPITELNĚ SPOJENO S OBROVSKÝM PRACOVNÍM NASAZENÍM, NEBOŤ NAŠE OBCHODNÍ ČINNOST JE SMĚŘOVÁNA HLAVNĚ NA VÝROBU OKEN A STÍNICÍ TECHNIKY

Firma TRACON je ryze česká rodinná firma s registrovanou ochrannou známkou, která se zabývá zakázkovou výrobou a montáží výplní stavebních otvorů (oken, dveří, fasádních systémů, garážových vrat, střešních oken) a stínící techniky (žaluzie, rolety, markýzy), renovací fasád a realizací interiérů (garnýže, záclony, závěsy, koberce, PVC) od roku 1992. Klademe vysoké nároky na naše obchodní a montážní týmy tak, abychom společně nabídli zákazníkům kvalitní a spolehlivé výrobky a služby.

EVA VOZÁRIKOVÁ, majitelka společnosti

Je pro Vás a Vaši činnost něčím specifické jarní období?

Jaro je nejkrásnější roční období. Jarní sluníčko a probouzející se příroda je úžasně inspirativní. Stejně jako do stromů, rostlin a květin vstupuje nová míza a pro mnoho živočichů jaro znamená zrození nového života, tak mě jaro dodává sílu a jarní slunce pocit optimismu a příjemného pozitivního očekávání. V práci je to pochopitelně spojeno s obrovským pracovním nasazením, neboť naše obchodní činnost je směřována hlavně na výrobu oken a stínicí techniky.

Co Vás nejvíce naplňuje v práci a co v osobním životě?

Moje práce je mi vlastně zábavou a hlavním koníčkem, který mi zabírá nejvíce času. Ráda tvořím nové věci, buduji, předělávám, vymýšlím řešení. Těší mě, když ve výsledku vidím, že se podařilo vyhovět představě zákazníka a zasadit ji do technických možností a řešení, do kontextu budovy, domu nebo interiéru.

U soukromé rodinné firmy nelze zcela oddělit práci od soukromí. Přesto se to občas daří a jsem vděčna, že mi zdraví dovolí sportovat, občas zajít na nějakou kulturu do kina nebo divadla, velmi ráda cestuji. Osobní naplnění momentálně nacházím u rodiny svého syna, která se postarala, že budu babičkou. To bude jistě takové nádherné období, na které se ohromně těším, i když pravou „hlídací babičkou“ jistě nebudu s ohledem na pracovní vytížení a pracovní povinnosti.

Máte nějaký osobní vzor, obdivujete někoho?

Můj obdiv má spousta šikovných, schopných, zodpovědných lidí z nejrůznějších oborů. Jsou pro mě celoživotní inspirací. Když se nad tím ale hlouběji zamyslím, tak musím přiznat, že nejsilnějším vzorem pro mne byli a jsou moji rodiče. Ty geny tam jsou silně zakořeněné.

Co pro Vás znamená úspěch?

Zdánlivě banální otázka, zásadního významu. Jednoznačně být zdravá, mít zdravou rodinu a pozitivně myslet. Tím pádem nemít strach, obavy z neznámého nebo nepoznaného. Zabývat se tím, čeho chci dosáhnout a jak toho dosáhnout, a cesta se vždy najde.

Na které setkání dámského klubu nejvíce vzpomínáte?

Všechna setkání jsou svým způsobem velmi příjemná a obohacující, neboť vždy má člověk možnost poznat nové lidi, načerpat nové poznatky a postřehy. Umožňují mi malinko poodstoupit od každodenního shonu a podívat se na své vlastní konání s nadhledem. Velmi příjemná setkání jsou již tradičně na Dostihovém dni v Chuchli, i když to není přímo pořádáno dámským klubem a pro dámský klub. Pokud bych ale měla vypíchnout pouze jedno setkání, tak ráda vzpomínám na paní architektu Jiřičnou – příjemnou, komunikativní dámu, která v životě dokázala být úspěšná, pokorná a nohama na zemi a její nesmazatelný rukopis architektury bude jistě přínosem i pro mnoho generací po nás.