VIII. British Golf Cup 2013

Téma: Golfová akademie

Hosté:

Září je obvykle plné turnajů a většina hráčů má problém, kterou pozvánku do kalendáře zařadit, a kterou se vší slušností odmítnout. British Golf Cup je velkou výjimkou, která v plánování všech pozvaných nemůže chybět. Letos se konal již poosmé a potřetí za sebou na plzeňské Dýšině. „Máme tu fantastické zázemí, profesionální servis, kvalitní hřiště a rádi se sem budeme kdykoliv vracet,“ odpověděla na otázku proč již potřetí Dýšina zakladatelka dámského klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a organizátorka turnaje Helena Kohoutová. A měla pravdu, kvalita hřiště jde s léty nahoru, změny před srpnovým turnajem LET také pomohly, a proto se do klubovny sjelo více jak 80 hráčů, kteří se na hřiště a turnaj těšili. Startovalo se jako obvykle až po jedenácté hodině, cannonem ze všech jamek a za vyhlídky typicky anglického počasí. Helas New Encounters Club má mnoho aktivit, 16 let se zaměřuje na sdružování významných osobností z podnikatelského sektoru a byznysu, pořádání golfových turnajů není jejich hlavní činností, spíše je to taková třešnička na dortu, kde se ukáží letité zkušenosti a jde tak více o společenské setkání partnerů. Jakoby organizátoři chtěli spojit vše příjemné. Dát všem dostatek času na cestu, dobrou snídani, setkání s dalšími hráči, golf a hlavně žádný stres, spěch nebo neustálé koukání na hodinky. Zkušenost se projevila právě na hřišti. I přes velký počet hráčů všichni dokázali obejít osmnáct jamek pod pět hodiny, nikde nebylo vidět čekání na odpališti nebo zbytečné rány do zad. Ten den se snad něco z názvu dostalo i do ducha hry, a i když se již na osmém turnaji objevilo několik sněhuláků v hracích kartách hráčů a poslední jamky zkropil lehký deštík, v klubovně nebyl vidět jediný zklamaný obličej nebo nebyly slyšet typicky české poznámky k vlastní špatné hře. Turnajem se spíše šířila pohoda a snaha pomoci novým hráčů a ukázat jim něco víc z této hry a etikety. Dýšina není lehká, v tomto případě, i mezi kapkami deště, si hráči turnaj opravdu užili a na devátý ročník si již teď jistě budou rezervovat místo ve svém zářijovém kalendáři pro rok 2014.

British Golf Cup je partnerský turnaj, bez partnerů to nejde a pro partnery je jako jedna ze čtyř hlavních událostí sezony také pořádán. Partnery se rozumí také všichni, kteří do turnaje nezasáhnou, přesto je pro ně vždy pořádána řada doprovodných aktivit. Od nakouknutí do golfu na místní akademii, přes prezentace spolupracujících společností až po dobročinnou tombolu pro nadaci Leontinka a asistenci pro zrakově postižené děti na závěr. Každý si mohl prohlédnout výstavu šperků GoldSirio, hru vůní a světel PartyLite, nehtový design NailTek, přírodní kosmetiku Original Atok, designové brýle Horus Optik, bytový design ateliéru Orsei & Walldekor, navštívit fotokoutek Olympus, zdraví životní styl v podání Natur House, líčení s Mary Kay nebo se potěšit módní přehlídkou Arabela Fashion. O všechny tak bylo jako vždy velmi dobře postaráno.

Letošní ročník měl opět své motto, tentokrát turnaj proběhl pod heslem LIVE GREEN – GO GREEN – BE ECO. Tradičním generálním partnerem byla společnost DHL Global Forwarding, partnery pak společnosti Citibank jako partner vložené soutěže Nearest to pin na jamce č. 11, MasterCard na osmnáctce jako sponzor společné soutěže Longet drive, hole in one podpořila na čtvrté jamce společnost E.ON a Trouble Shot společnost CalderaSpas. Mezi dalšími partnery nechyběly DHL Freight, GreenWay jako partner golfové akademie, Saint Gobain se svými divizemi Weber, Rigips, Isover, dále Newton Media, Sluneční plachty a iDry.

Turnaj v pojetí Helas New Encounters Clubu je společenskou akcí, u které nemohou chybět dodavatelé, nechyběly a o hosty se opravdu dobře postaraly Chivas Regal a jejich 12-letá whisky, VinoPortugal a ochutnávka portugalských vín, Dallmayr jejichž káva voněla už od parkoviště a lákala hosty do klubovny, Cigar Point s doutníky ze střední Ameriky, Isoline, Rekorderlig Cider a Dynamic Group. Ceny pro vítěze v podobě křišťálových trofejí dodala společnost Preciosa.

Více na www.hnec.cz