ZA TAJEMSTVÍM VÝROBY KOSMETIKY

 

19. května 2015

JAK SE VYRÁBÍ KOSMETIKA?

Za tajemstvím výroby kosmetiky

Členky Cosmopolitan Executive Helas Ladies Clubu se podívaly do výrobního areálu firmy Ryor. Na pozvání samotné zakladatelka a majitelka Evy Štěpánkové si mohly nejen osahat nová výrobní zařízení, ale také si na vlastní kůži vyzkoušet nové kosmetické výrobky.

V patřičném ochranném oděvu dámy mohly na komentované skupinové prohlídce spatřit typické ingredience a dozvědět se něco o výrobních postupech na nových zařízeních, která firma letos pořídila. Kosmetiku každá z nás používá, ale málokdo již ví, jaká tajemství se skrývají za výrobními procesy a použitými ingrediencemi.

Členky také mohly vyzkoušet nové luxusní kosmetické řady, kosmetickou poradnu nebo parafínový zábal na ruce. A samozřejmě si mohly koupit kosmetiku, která je zaujala nebo na kterou dostaly v poradně doporučení.

Česká přírodní kosmetika Ryor vyrábí ošetřující produkty pro pleť a tělo, ale i profesionální řadu pro kosmetické salony. Byla založena v roce 1991 Evou Štěpánkovou a dodnes je rodinnou firmou s ambicí vyrábět kvalitní produkty za rozumnou cenu. Ve speciálních poradnách a na blogu mohou zákaznice dostat cílené osobní poradenství. Firma své produkty vyváží do 20 zemí světa.

Za vznikem firmy stojí silný osobní a podnikatelský příběh.

„Impulsem začít podnikat byla pro mne nutnost uživit dceru a využít znalosti a vědomosti, které jsem získala za 17 let jako vedoucí výroby Ústavu lékařské kosmetiky,“ říká Eva Štěpánková.

Její firma se nejprve zaměřila na výrobu produktů pro profesionály, až o rok později spatřily světlo světa i kosmetické produkty pro maloobchodní síť. Z podniku o dvou zaměstnancích se firma postupně rozrostla do současného stavu, kdy pro ni pracuje 80 zaměstnanců, kteří pracují na výrobě 200 výrobků, z nichž je 120 určeno pro maloobchodní síť a 80 profesionálům.

Dnes Ryor vyrábí i doplňkový sortiment v podobě výživových doplňků a detoxikačních čajů.