září 2017

Vážené a milé dámy,

Doba prázdnin a dovolených je za námi. Věřím, že Vám chvíle oddechu přinesly nejen vzácný odpočinek, ale také inspiraci do Vašeho dalšího pracovního života.

Nejen pracovně, ale i ve svém volném čase se setkávám s řadou šikovných pracovitých a úspěšných podnikatelů a podnikatelek. Výraznou vlastností, která je většině z nich společná, je skromnost. Velmi často nepovažují své úspěchu, kterých díky svému podnikání dosáhli, za tak významné, aby s nimi seznámili širokou veřejnost. A to je velká škoda. Je-li naším cílem budovat hrdé Česko, je třeba začít u sebe. Musíme být hrdí na to, co jsme vybudovali, na své zaměstnance a kolegy, na úspěchy, které jsme společně zaznamenali. A co je hlavní, musíme být hrdí na sebe.

Ne nadarmo se říká, že marketing a PR mají na úspěchu podnikatele velký vliv. Vždyť díky propagaci máte možnost rozšiřovat svou „rodinu“ zákazníků, nacházet nové příležitosti pro Váš byznys, získávat další užitečné kontakty, které mohou nejen Vás, ale i celé Vaše podnikání posunout vpřed. Bohužel stále platí, že můžete mít sebelepší produkt nebo nabízet sebeužitečnější službu na té nejvyšší úrovni. Nebude-li však o tom nikdo vědět, bude Vás to brzdit. A to platí nejen v případě začínajících podnikatelů. O to, aby o Vás a Vaší firmě veřejnost věděla, je třeba dbát i v případě, že na trhu působíte třeba i více než 20 let. V takovém případě můžete stavět svou komunikaci a propagaci na tradici a dlouholetých spokojených zákaznících. A to je něco, čím se každá firma na trhu pochválit nemůže.

Věřím, že i náš Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, který letos slaví 18. narozeniny, i pro vás představuje jednu z možností, jak vedle sdílení zkušeností a výměny informací, můžete dát světu vědět, že jste tady. A že jste připraveny společně s námi budovat hrdé Česko!

Přeji Vám krásné čtení v nadcházejícím babím létě

Vaše Helena Kohoutová

ČTĚTE ZDE