Život nápadům IV. aneb když jdou ženy za svojí vizí

Téma:

Hosté: Jaroslava Dušková & Anna Marešová

Podzimní setkání dámského klubu COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB se již počtvrté propojilo s projektem Život nápadům společnosti GE Money Bank. V rámci úvodního Komorního odborného setkání se představil Evžen Cekota, uznávaný kouč a lektor s tématem emoční kondice. Přítomným dámám prozradil jednoduchou radu, jak si navodit dobrou náladu: „Nemluvte o stresu.“

Samotné setkání bylo již zahájeno zakladatelkou klubu, Helenou Kohoutovou. Ta v úvodu vtipně zdůvodnila potřebu žen se setkávat:“ Nedávno mě zaujala kalifornská vědecká studie o snižování hladiny stresu v těle. Vědci zjistili, že pro ženy, představuje nejefektivnější formu uvolnění společnost jiných žen, při které se nám vylučuje látka zvaná oxytocin způsobující uklidnění celého organismu. V mnoha kulturách slouží k odbourání stresu setkávání se ve skupinách, ale pouze ve skupinách stejného pohlaví. Až pak se obě skupiny opět spojí. Jednoduše řečeno, aby měly ženy dobré vztahy s muži, musí pěstovat dobré vztahy s ženami.“ Také poukázala na hodnoty, které se ke klubu váží a poukázala na jeho pozici v současné době: „Jsme moderní klub, který chce dělat věci užitečné pro dnešní dobu, ale je založen na hodnotách a principech, které byly uznávány už za první republiky.“

Setkání s podtitulem Když jdou ženy za svou vizí, přivítalo v křesle pro hosty hned několik zajímavých osobností různých profesí. Jaroslava Dušková se pohybuje v oboru, z kterého má většina z nás strach. Přesto má velký smysl pro humor a dokáže poutavě vyprávět nejen o patologii, ale i o tom, jak zvýšit své šance, že v rukou patologů neskončíme. Renomovaná patoložka a badatelka v oblasti cytopatologické a histopatologické diagnostiky, endokrinologie a analýzy obrazu, profesorka na 1. LF UK, patří mezi 20 členů světové cytologické organizace International Academy of Cytology.

Druhý čestným hostem byla produktová designerka, zaměřující se na průmyslový design, Anna Marešová. Do povědomí laické veřejnosti se dostala díky své diplomové práci – navrhla sérii erotických pomůcek Whoop-de-doo, za kterou získala Národní cenu za studentský design. Ve své show ji měl i Jan Kraus. Vystudovala produktový design na Fakultě umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem a britskou University of Derby. Za svou bakalářskou práci Tramvaj pro Prahu získala řadu ocenění. Obdržela cenu Národního technického muzea, Spotlight award 2009, Excelentní studentský design 2009 a prestižní cenu na Bienále of Industrial design BIO 22, kde obdržela cenu za nejlepší studentskou práci. Byla dvakrát nominována na Czech Grand Design v kategorii objev roku.

Pro přítomné hosty byl i tentokrát připraven bohatý doprovodný program. Jaroslava Procházková představila novou módní kolekci „BLUE IS POSSIBLE“ uvedenou na veletrhu „The Magic“ v Las Vegas a na speciální show ve Washington D.C.. Modelky byly nalíčeny přírodní dekorativní kosmetikou ZUII a učesány salonem Avenue. Zajímavostí byly také české ručně vyráběné šperky JK Jewels nebo kosmetika Dr. Entner. Pochutnat si přítomní mohli na s láskou připravovaných paštikách Poezie, měli možnost ochutnat ethno catering sdružení InBáze a vegetariánské maso Aspius nebo domácí pomazánky z Restaurace Katakomby. K degustacím se připojili také čaje Dilmah a křišťálová voda Aqua Angels z islandského ledovce, pražená kukuřice Canchita nebo CheeseSpectrum s jeijch skvělými sýry. Jako zpestření byl během večera vystaven automobil z limitované edice Volvo Ocean Race. Dobročinný bazar proběhl ve prospěch sdružení InBáze, které pomáhá se začleněním se do společnosti cizincům, kteří se ocitli ve špatné životní situaci.